سرویس ترکیه
آخرین خبرهای ترکیه
انتشار:  چهارشنبه 1 خرداد 1398  ::  10:08   

HDP به منظور بررسی ادعاهای شکنجه در منطقه خلفتی استان شانلی اورفا هیئت حقیقت یاب تشکیل داد

سرویس ترکیه - در پی ادعاهای جدی مبنی بر شکنجه دستگیر شدگان در منطقه خلفتی استان شانلی اورفا که در ارتباط با پرونده درگیری نیروهای پلیس ترکیه با نظامیان PKK و کشته شدن معاون کمیسر نیروهای ویژه پلیس صورت گرفت؛ حزب دموکراتیک خلق ها (HDP) برای بررسی ادعاهای شکنجه در شعبه مبارزه با ترور پلیس استان شانلی اورفا و مرکز ژاندارمری استان هیئت حقیقت یاب تشکیل داده است.

به گزارش کردپرس به نقل از روزنامه ینی یاشام، در پی ادعاهای جدی مبنی بر شکنجه دستگیر شدگان در منطقه خلفتی استان شانلی اورفا که در ارتباط با پرونده درگیری نیروهای پلیس ترکیه با نظامیان PKK و کشته شدن معاون کمیسر نیروهای ویژه پلیس صورت گرفت؛ حزب دموکراتیک خلق ها (HDP) برای بررسی ادعاهای شکنجه در شعبه مبارزه با ترور پلیس استان شانلی اورفا و مرکز ژاندارمری استان یک هیئت حقیقت یاب تشکیل داده است.

این هیئت که متشکل از نعمت الله اردوغموش، عمر اوجالان نمایندگان شانلی اورفا در پارلمان ترکیه به همراه اعضای مرکزی حزب و اعضای تشکیلات HDP در استان شانلی اورفا هستند در مصاحبه مطبوعاتی شرکت کرده و اردوغموش با اشاره به این ادعاهای مطرح شده گفت: با یک رخدادی روبه رو هستیم که وجدان عمومی در اورفا را جریحه دار کرده است. از 18 می تا کنون ده ها تن از منطقه خلفتی و بوزووا، دستگیر شده اند. در بین این افراد کودک 13 ساله و پیرمرد 70 ساله هم به چشم می خورد. بر اساس اظهارات وکلایشان، در بازداشتگاه ها تحت شکنجه های سنگین و توهین قرار گرفته اند. این افراد که آثار ضرب و شتم در بدنشان وجود دارد مدت زمان بازداشتشان نیز تمدید شده است.

وی در ادامه اظهارات خود تصریح کرد: ما برای این که بدانیم دستور شکنجه از سوی چه کسانی صورت گرفته است هیئتی را تشکیل داده ایم. از دادستان جمهوری در شانلی اورفا و استاندار درخواست وقت ملاقات کرده ایم ولی تا کنون پاسخی به ما داده نشده است. تا کنون هیچ کس در این خصوص پاسخگو نبوده است. تمامی این ها صحت ادعاهای موجود را نشان می دهد. از تمامی این اتفاقات نیز مسئولین دولتی خبر دارند. علیه تمام کسانی که در این اقدامات دست داشته اند اقدام قانونی انجام خواهیم داد.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه
#پ.ک.ک
#کردها
#حزب دموکراتیک خلق ها