سرویس جهان
آخرین خبرهای جهان
انتشار:  چهارشنبه 1 خرداد 1398  ::  13:51   

سی ان بی سی خبر داد؛

مهلت دو هفته ای آمریکا به ترکیه برای لغو خرید اس 400 از روسیه

سرویس جهان- مقامات آمریکا به ترکیه هشدار داده اند اگر آنکارا تا دو هفته دیگر معامله خرید سیستم دفاعی اس 400 با روسیه را لغو نکند مشمول تحریم های جدی این کشور خواهد شد.

 

به گزارش کردپرس، شبکه خبری سی ان بی سی آمریکا به نقل از مقامات آمریکایی از پیشنهاد همراه با هشدار واشنگتن به آنکارا درباره خرید سیستم دفاعی اس 400 از روسیه خبر داده است.

مقامات آمریکایی به این شبکه گفته اند که در صورتی که ترکیه نسبت به تکمیل معامله سلاح با آمریکا اقدام نکند و بر خرید سیستم دفاعی اس 400 از روسیه اصرار داشته باشد باید خود را برای تحریم های شدید واشنگتن آماده کند.

دولت آمریکا می گوید آنکارا باید تا پایان هفته اول ماه ژوئن خرید سیستم اس 400 از روسیه را لغو کرده و نسبت به خرید سیستم دفاعی پاترویت آمریکا اقدام کند در غیر این صورت با کنار گذاشته شدن این کشور از برنامه تولید جنگنده اف 35 ، لغو تحویل 100 جنگنده اف 35 مورد درخواست ترکیه، اعمال تحریم آمریکا و نیز پیامدهای منفی برای این کشور از سوی ائتلاف ناتو روبه رو خواهد شد.

بر اساس اظهارات منابع مختلف در آمریکا، پیشنهاد مذکور آخرین پیشنهاد واشنگتن به ترکیه خواهد بود.

مقامات مطلع از این موضوع تاکید کرده اند که اگر ترکیه سیستم دفاعی اس 400 را از روسیه دریافت کند با پیامدهای منفی و جدی آن روبه رو خواهد شد.

کد خبرنگار: 40101

برچسب‌ها:
#ترکیه
#آمریکا
#روسیه
#اس 400