انتشار:  چهارشنبه 1 خرداد 1398  ::  15:00   

استاندار کرمانشاه:

حاشیه نشینی ۳۷۰ هزار نفری در کرمانشاه

سرویس کرمانشاه- استانداركرمانشاه گفت: کرمانشاه حدود ۳۷۰ هزار نفر حاشیه نشین دارد که جمعیتی برابر با جمعیت برخی مراکز استان های همجوار است و این حجم از‌ جمعیت حاشیه نشین یکی از چالش های جدی مدیریت شهری کرمانشاه محسوب می شود.

به گزارش خبرنگار کردپرس، هوشنگ بازوند در نشست ستاد بازآفرینی شهری استان که با حضور معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری کشور برگزار شد، اظهار داشت: مسکن از جمله حوزه های اشتغال آفرین است و با رونق این بخش بسیاری از مشکلات حل می شود‌.

بازوند افزود: در ایام زلزله حدود ۲۹ هزار واحد مسکونی بازسازی گردید و ۶۶ هزار خانه نیز تعمیر شد که حجم بسیار بالایی در عرصه ساخت و ساز محسوب می شود.

وی بیان کرد: در ایام زلزله روزانه ۱۱ هزار و ۵۰۰ نفر در بازسازی خانه ها مشارکت داشتند و بیش از هزار نفر کار نظارت بر پروژه ها را عهده دار بودند و در مجموع یک اشتغال چشمگیر پدید آمده بود.

استاندار كرمانشاه اظهار کرد: کرمانشاه حدود ۳۷۰ هزار نفر حاشیه نشین دارد که جمعیتی برابر با جمعیت برخی مراکز استان های همجوار است و این حجم از‌ جمعیت حاشیه نشین یکی از چالش های جدی مدیریت شهری کرمانشاه محسوب می شود.

وی افزود: همچنین بخشی از شهر را بافت های فرسوده تشکیل شده داده اند که همین موضوع مشکلاتی را به وجود آورده است.

بازوند تصريح كرد: مسکن مهرها اگر به خوبی مدیریت شوند می توانند دارای مزایای بسیاری برای مردم باشند، اما اگر بر این مجموعه ها نظارت کافی صورت نگیرد، می تواند حوادثی تلخ همچون تخریب مسکن مهر اسلام آباد در زلزله ۹۶ را رقم بزند که طی آن یک طبقه از مجموعه محو شده بود زیرا آنرا روی قنات ساخته بودند.

وي گفت: جابجایی محله غم تسلی کنگاور یکی از شیرین ترین اتفاقات در حوزه بافت های فرسوده و ناکارآمد بوده است.