سرویس عراق
آخرین خبرهای عراق
انتشار:  پنج‌شنبه 2 خرداد 1398  ::  10:51   

در دیدار امیر کویت؛

ابراز نگرانی نخست‌وزیر عراق نسبت به ورود منطقه به یک جنگ ویرانگر

سرویس عراق و اقلیم کردستان - نخست وزیر عراق در دیدار با امیر کویت ضمن تاکید بر این که وضعیت منطقه حساس و خطرناک است، نسبت به بروز یک جنگ ویرانگر در آن هشدار داد.

به گزارش کردپرس به نقل از پایگاه خبری السومریه نیوز، دفتر اطلاع رسانی عادل عبدالمهدی، نخست وزیر عراق با صدور بیانیه ای اعلام کرد که وی روز چهارشنبه در جریان نخستین سفر خود به کویت از زمان تصدی این منصب، در یک فضای مملو از دوستی، صراحت و تفاهم با شیخ صباح الاحمد الجابر الصباح، امیر این کشور دیدار و گفت و گو کرده است.

بنا بر آن چه در این بیانیه آمده، عبدالمهدی و الصباح در دیدار خود، تقویت روابط عراق و کویت، همکاری مشترک میان این دو کشور همسایه و ملت های آنها، تحولات اوضاع در منطقه و دیگر مسائل دارای اهتمام مشترک را مورد بحث و بررسی قرار دادند.

نخست وزیر عراق در این دیدار ضمن اعلام این که در مرحله به صفر رساندن مشکلات خود با کویت هستند و بسیاری از مشکلات و مسائل حل نشده را نیز پشت سر گذاشتند، تاکید کرد که دو کشور دارای اشتراکات و فرصت های زیادی به ویژه در زمینه های سازندگی، عمران و خدمات هستند، به دنبال همکاری بیشتر با یکدیگر می باشند و برای ساخت آینده بهتر و روابط متکامل نیز دست در دست یکدیگر می گذارند.

عبدالمهدی همچنین خاطر نشان ساخت که دولت عراق به طور جدی برای خدمت رسانی به مردم خود، توسعه اقتصاد با همکاری کشورهای جهان عرب و همسایگان خود، دور ساختن خطر از کشورها و ملت های منطقه و خنثی سازی بحران های مختلف تلاش می کند.

نخست وزیر عراق ضمن اعلام این که دیدگاه های کشورش و اروپا در رابطه با بحران میان ایران و آمریکا با یکدیگر مطابقت دارند، در این باره اظهار داشت: وضعیت حساس و خطرناک است و از ورود منطقه به یک جنگ ویرانگر می ترسیم، باید همکاری داشته باشیم و تلاش های در جریان برای برقراری ثبات و جلوگیری از بروز جنگ را نیز تشویق کنیم.

عبدالمهدی ضمن تاکید بر این که عراق وارد سیاست محورها، جبهه بندی، محکومیت و اتهام زنی نمی شود، ابراز امیدواری کرد که کنفرانس های آینده کشورهای عربی و اسلامی، گفتمان آرامش را در راستای برقراری ثبات در منطقه پس از درد و رنج از مصیبت های جنگ و ویرانی در پی داشته باشند.

برچسب‌ها:
#عراق
#عبدالمهدی
#کویت
#تنش در منطقه
#تنش میان ایران و آمریکا