سرویس ترکیه
انتشار:  پنج‌شنبه 2 خرداد 1398  ::  14:45   

انتقاد از سفر احمد داوود اوغلو به دیاربکر

سرویس ترکیه - در پی سفر احمد داوود اوغلو، نخست وزیر سابق ترکیه به دیاربکر، جمعی از فعالان مدنی دیاربکر در اعتراض به این سفر با حمایت از رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه، سفر داوود اوغلو به دیاربکر را محکوم کردند.

به گزارش کردپرس به نقل از روزنامه دیوار، در پی سفر احمد داوود اوغلو، نخست وزیر سابق ترکیه به دیاربکر، جمعی از فعالان مدنی دیاربکر در اعتراض به این سفر با حمایت از رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه، سفر داوود اوغلو به دیاربکر را محکوم کردند.

عبدالقادر آرسلان اوغلو، از فعالان مدنی نزدیک به دولت ترکیه در دیاربکر طی مصاحبه مطبوعاتی با اشاره به این سفر داوود اوغلو عنوان کرد: از اینجا برای شما نانی درنخواهد آمد. ما از هر اقدامی که رهبر، رئیس جمهورمان رجب طیب اردوغان به نام ملت انجام می دهد حمایت می کنیم. ما از رئیس جمهورمان به خاطر خدمات بسیار بزرگ، اقدامات بی سابقه و بار سنگینی که به دوش کشیده است تشکر می کنیم. امروزه ما باید از رهبر فداکار و وفادار خود که تمام عمر خود را برای رهایی امت خود گذاشته است حمایت کنیم. درحالی خائنین برای تجزیه کشور آماده شده اند و در این راه هر کاری را مباح دانسته و با حرص و طمع فراوان به انتظار نشسته اند؛ به جای این که متحد شده و برابر با هم مبارزه کنیم برخی ها راه خود را گم کرده و در پی انتظارات و مطالبات دیگر افتاده اند. برخی بیچاره هایی که اسیر هوا و هوس خود شده و در چاه عمیق افتاده اند از آنجا نخواهند توانست بیرون بیایند.

وی در ادامه اظهارات خود تصریح کرد: با تصور این که خواهند توانست اعتماد کردهای متدین منطقه را جلب کنند از دیاربکر به عنوان قلب منطقه کردنشین ترکیه آغاز کرده اند. دروازه های این شهر قدیمی و قلب های مردمان ما بر روی تمام مسافرینی که از بیرون این شهر می آیند باز است ولی ما صاحبان اصلی این شهر ضمانت کنندگان اصل تجزیه ناپذیری آن بوده و این را از اینجا دیاربکر به عنوان مهر ترکیه فریاد نمی زنیم. هیچ کس حتی به فکر این نباشد که آتش فتنه را از این شهر برافروزد. تجزیه طلبان از این شهر دست خالی خواهند رفت.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه
#رجب طیب اردوغان
#کردها