انتشار:  پنج‌شنبه 2 خرداد 1398  ::  16:25   

العربی الجدید هدف سفر معاون وزیر خزانه‌داری آمریکا به بغداد را فاش کرد؛

درخواست واشنگتن از عراق برای عدم تعامل با برخی شرکت‌ها و بانک‌های ایرانی

سرویس عراق و اقلیم کردستان - یک منبع سیاسی تاکید کرد که معاون وزیر خزانه داری آمریکا در سفر خود به عراق از مسئولان این کشور خواسته تعامل با برخی شرکت ها و بانک های ایرانی را متوقف کنند.

به گزارش کردپرس، روزنامه العربی الجدید چاپ لندن در شماره امروز (پنج شنبه) خود از یک منبع سیاسی مسئول در عراق نقل کرده که مارشال بیلینگسلی، معاون وزیر خزانه داری آمریکا در جریان سفر اخیر خود به شهر بغداد، یک فهرست حاوی اسامی شرکت ها و بانک های ایرانی را تحویل مقامات این کشور داده تا تعامل با آنها را متوقف سازند.

منبع مذکور در این باره اظهار داشت: بیلینگسلی یک پرونده را تحویل مسئولان عراقی داد که حاوی فهرست اسامی شرکت ها و بانک های ایرانی فعال در زمینه دور زدن تحریم های آمریکا از طریق عراق بود جایی که باید تعامل با آنها متوقف شود.

به گفته این منبع سیاسی که نام وی فاش نشده، دولتمردان آمریکا در تلاش هستند با اتخاذ چنین اقداماتی و توقف تعامل بغداد با شرکت ها و بانک های مذکور، از عدم انتقال دلار از عراق به ایران اطمینان حاصل کنند.

منبع مذکور در این باره افزود: مسئولان آمریکایی دارای یک فهرست حاوی اسامی شرکت ها و بانک های ایرانی فعال در عراق هستند که با سرمایه گذاری های بزرگ، در کار نقل و انتقال های کلان ارز فعالیت دارند جایی که دلار را از بازار عراق جمع کرده و آن را به تهران منتقل می کنند.

این در حالی است که معاون وزیر خزانه داری آمریکا دوشنبه گذشته به شهر بغداد، پایتخت عراق سفر کرده و در جریان آن نیز به طور جداگانه با برهم صالح، رئیس جمهوری، فواد حسین، وزیر دارایی و معاون نخست وزیر در امور اقتصادی و محمد حلبوسی، رئیس مجلس نمایندگان این کشور دیدار و گفت و گو کرد.

برچسب‌ها:
#عراق
#آمریکا
#ایران
#تعامل تجاری
#انتقال ارز