انتشار:  پنج‌شنبه 2 خرداد 1398  ::  18:45   

بازنشستگان مناطق عملیاتی مشمول ماده 112 قانون می‌شوند

سرویس آذربایجان غربی- رییس کمیته و کارگروه صندوق‌های بازنشستگی و تامین اجتماعی بیمه مجلس شورای اسلامی گفت: بازنشستگان مناطق عملیاتی از فوق‌العاده حقوق برخوردار می‌شوند.

به گزارش کردپرس، رسول خضری با اشاره به موضوع فوق‌العاده  بازنشستگان مناطق جنگی مانند آذربایجان‌غربی در گفت و گو با فارس اظهار کرد: از زمانی که مناطق عملیاتی برای چند استان براساس ماده 112 قانون برنامه ششم ابلاغ شد، این موضوع مورد نقد بود که چرا فوق‌العاده حقوق، شامل کارکنان فعلی مناطق عملیاتی شده اما شامل بازنشستگان این استان‌ها نشده است.

وی تصریح کرد: این در حالی است که در زمان جنگ تحمیلی، بازنشستگان کنونی کارمند بوده و حق مسلم آنها است که از ماده 112 برخوردار شوند.

رییس کمیته و کارگروه صندوق‌های بازنشستگی و تامین اجتماعی بیمه مجلس شورای اسلامی گفت: هم‌اکنون بیش از 200  تا 300 هزار نفر بازنشسته در مناطق جنگی و عملیاتی وجود دارد در حالی که آن زمان کارمند بوده و متاسفانه این ماده شامل آنها نمی‌شد و این اجحافی در حق آنها است و باید همانند کارکنان فعلی دولت مشمول این قانون شوند.

وی بیان کرد: خوشبختانه از دو ماه گذشته این مسئله در کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی دنبال شده و مجلس نیز فشار جدی بر دولت خواهد آورد تا ملزم شود براساس ماده 112، مناطق جنگی نیز شامل بازنشستگان هم شود.

خضری تاکید کرد: با توجه به گرانی و تورم کنونی، رقم 500 تا 600 تومان فوق‌العاده، مبلغ کمی برای بازنشسته‌ای که جزو اقشار آسیب‌پذیر بوده و زیرخط فقر آمده است نیست.

وی در پایان گفت: امید است که به زودی دولت ملزم شود تا موضوع را به بازنشستگان تسری دهد و براساس هماهنگی‌هایی که مجلس با وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی صورت داده،« شریعتمداری» بتواند آن را به سرانجام رسانده و به نام خود ثبت کند 

یادآووری می شود؛ اوایل دی ماه سال گذشته به دستور محمدمهدی شهریاری استاندار آذربایجان غربی مقرر شد؛ علاوه بر کارکنان رسمی و پیمانی،  کارکنان قراردادی استانداری، واحدهای تابعه و دستگاه های اجرایی استان نیز از مزایای ماده ۱۱۲ قانون برنامه ششم توسعه برخوردار شوند.