انتشار:  پنج‌شنبه 2 خرداد 1398  ::  19:58   

شهرداری تونجلی اعلام کرد:

نام تابلو شهرداری از «تونجلی» به «درسیم» تغییر کرد

سرویس ترکیه - فاتح محمت ماچ اوغلو، شهردار تونجلی که به عنوان اولین شهردار کمونیست ترکیه نیز شناخته می شود در اظهاراتی با تغییر نام شهرداری تونجلی به شهرداری درسیم عنوان کرد: تابلوی شهرداری از "تونجلی" به "درسیم" تغییر کرد و این تابلو به زبان های ترکی و کردی (کرمانجی و زازا) بر سر در شهرداری نصب شد.

به گزارش کردپرس به نقل از روزنامه دیوار، فاتح محمت ماچ اوغلو، شهردار تونجلی که به عنوان اولین شهردار کمونیست ترکیه نیز شناخته می شود در اظهاراتی با تغییر نام شهرداری تونجلی به شهرداری درسیم عنوان کرد: تابلوی شهرداری از "تونجلی" به "درسیم" تغییر کرد و این تابلو به زبان های ترکی و کردی (کرمانجی و زازا) بر سر در شهرداری نصب شد.

وی در ادامه اظهارات خود تصریح کرد: به منظور خدمت به فرهنگ، تاریخ و باورهای شهرمان شهرداریمان نام سر در شهرداری را از تونجلی به درسیم تغییر داده ایم. این تصمیم با اکثریت آراء شوراي شهرداری درسیم مورد قبول واقع شده است. همچنین در کنار زبان ترکی، با توجه به این که زبان کردی نیز در شهرمان مورد استفاده قرار می گیرد ارائه برخی خدمات به زبان کردی نیز از سوی شوراي شهرداری مورد توافق قرار گرفته است.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه
#کردها