سرویس کردستان
آخرین خبرهای کردستان
انتشار:  جمعه 3 خرداد 1398  ::  02:01   

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان:

ضرورت توجه به پدافند غیرعامل برای تامین امنیت غذایی

سرویس کردستان- رئیس سازمان جهادکشاورزی کردستان گفت: پدافند زیستی و نباتی به عنوان مهمترین عوامل تامین امنیت غذایی بشمار می رود.

به گزارش خبرگزاری کُردپرس و به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان، خالد جعفری در  نخستین جلسه پدافند غیر عامل زیستی بخش کشاورزی اظهار کرد : پدافند زیستی وامنیت غذایی دو موضوع مهم است که باید با اجرای پدافند غیر عامل این دو حوزه را کامل حفظ و نگهداری کرد.
وی افزود: اقداماتی که  در جهت تقویت پدافند غیر عامل زیستی در بخش کشاورزی استان انجام شده است باید به شیوه های علمی و تحقیقاتی ادامه داشته باشد.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان گفت : در امنیت غذایی، تولید، ذخیره و نگهداری بسیار مهم است انجام اقدامات پدافند غیر عامل در این مورد بسیار لازم و ضروری است.
وی تاکید کرد: تولید گندم به لحاظ تامین غذای کشور و اهمیت جایگاه استان کردستان در تولید این محصول بسیار حائز اهمیت است براین اساس برای اجرای اقدامات لازم با فراهم کردن زیرساختهای خرید تضمینی گندم و نگهداری این محصول در حال انجام است که در مقایسه با سال گذشته تا کنون در سطح کشور 17درصد افزایش خرید تضمینی انجام شده است.
وی همچنین با اشاره به اهمیت ویژه محصولاتی چون گندم در تامین امنیت غذایی اظهار داشت: آموزش افراد مستقر در سیلو های گندم به منظور جلوگیری از ورود گندم وارداتی به سیلوها  در راستای حفظ ونگه داری از محصول استراتژیک گندم بسیار مهم بوده و  هرساله در بعضی از سیلو های استان مانور پدافند غیر عامل برگزار می شود.
جعفری یاداور شد: دقت و اجرای اقدامات کارشناسی در نگهداری محصولاتی چون گندم، برنج، اقدامات مهم در تولید محصولات کشاورزی، پیشگیری از امراض و بیماری های دام و طیور،، در مراکز تولید ماهی، جنگل و مراتع برای جلوگیری از آتش سوزی و.... از اقدامات پدافند غیر عامل است.