سرویس عراق
آخرین خبرهای عراق
انتشار:  جمعه 3 خرداد 1398  ::  04:41   

سفر برهم صالح به اردن و دیدار با عبدالله دوم

سرویس عراق و اقلیم کردستان - رئیس جمهوری عراق در یک سفر رسمی راهی اردن شده و در جریان آن نیز با پادشاه این کشور دیدار و گفت و گو کرد.

به گزارش کردپرس به نقل از پایگاه خبری السومریه نیوز، نهاد ریاست جمهوری عراق با صدور بیانیه ای اعلام کرد که برهم‌ صالح، رئیس جمهوری این کشور عصر پنج شنبه برای انجام یک سفر رسمی وارد شهر امان، پایتخت اردن شده جایی که از سوی ملک عبدالله دوم، پادشاه این کشور مورد استقبال رسمی قرار گرفت.

بنا بر آن چه در این بیانیه آمده، وزیر امور خارجه اردن، مشاور پادشاه در امور ارتباط و هماهنگی، رئیس سازمان اطلاعات، سفیر این کشور در بغداد، شهردار امان و سفیر عراق در اردن نیز در استقبال رئیس جمهوری این کشور بودند.

نهاد ریاست جمهوری عراق در بیانیه دیگری نیز تاکید کرد که صالح شامگاه پنج شنبه در کاخ پادشاهی بسمان در شهر امان با پادشاه اردن دیدار کرد جایی که دو طرف در حضور شاهزاده حسین بن عبدالله، ولیعهد این کشور به گفت و گو پرداختند.

بر اساس آن چه در بیانیه دوم ذکر شده نیز، صالح و عبدالله دوم در این جلسه بر ادامه توسعه همکاری میان عراق و اردن در زمینه های مختلف به ویژه اقتصادی، تجاری و سرمایه گذاری و اهمیت توافقنامه های امضا شده میان دو کشور برای بهبود روابط تجاری و اقتصادی و کمک به کارآیی بیشتر مبادلات تجاری تاکید کردند.

رئیس جمهوری عراق و پادشاه اردن ضمن توافق بر سر ادامه هماهنگی و رایزنی در قبال مسائل مختلف در راستای منافع ملت های دو کشور، اهمیت نتایج نشست سه جانبه سران مصر، عراق و اردن در شهر قاهره در ماه مارس گذشته و استناد به آن برای گسترش سطح همکاری و هماهنگی میان سه کشور را نیز مورد تاکید قرار دادند.

صالح و عبدالله دوم ضمن تاکید بر اهمیت تقویت سیستم کار مشترک کشورهای عربی و وحدت مواضع جهان عرب و جهان اسلام برای رویارویی با چالش های مختلف، به بررسی تحولات کنونی منطقه، تلاش های در جریان برای دستیابی به راه حل های سیاسی برای بحران های آن و همچنین مبارزه با تروریسم بر اساس یک رویکرد فراگیر پرداختند.

پادشاه اردن در این دیدار بر پشتیبانی کشورش از عراق در راستای تقویت امنیت و ثبات آن و تحقق خواسته های مردم این کشور برای دستیابی به پیشرفت و شکوفایی تاکید کرد.

این در حالی است که نخست وزیر، وزیر امور خارجه، مشاور پادشاه در امور ارتباط و هماهنگی و رئیس سازمان اطلاعات اردن به همراه سفیر این کشور در بغداد، شهردار امان، رئیس سازمان اطلاعات عراق و سفیر این کشور در امان در این جلسه حضور داشتند.

برچسب‌ها:
#عراق
#برهم صالح
#اردن
#عبدالله دوم
#روابط بغداد و امان