سرویس ترکیه
آخرین خبرهای ترکیه
انتشار:  جمعه 3 خرداد 1398  ::  09:30   

CHP خواستار تعلیق طرح استقرار سامانه دفاع موشکی S-400 در ترکیه شد

سرویس ترکیه - ونال چویک اوز، معان حزب جمهوری خواه خلق ترکیه (CHP) در اظهاراتی با اشاره به تحولات اخیر پیرامون مسئله خرید سامانه دفاع موشکی S-400 روسیه توسط ترکیه و اختلافات آمریکا با این موضوع خواستار تعلیق استقرار سامانه دفاع موشکی S-400 در ترکیه شد.

به گزارش کردپرس به نقل از روزنامه بیرگون، اونال چویک اوز، معان حزب جمهوری خواه خلق ترکیه (CHP) در اظهاراتی با اشاره به تحولات اخیری که پیرامون مسئله خرید سامانه دفاع موشکی S-400 روسیه توسط ترکیه و اختلافات آمریکا با این موضوع پیش آمده است عنوان کرد: پیشنهادی که مولود چاووش اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه برای تشکیل یک کمیسیون نظامی با آمریکا به منظور بررسی این مسئله صورت گرفته است در واقع این کمیسیون اگر میان ترکیه و ناتو برگزار شود بسیار بهتر خواهد بود. پیشنهاد می کنیم تا اتمام روند کاری این کمیسیون ترکیه از استقرار دفاع موشکی S-400 در کشور خودداری کرده و این روند را به تعلیق بیندازد.

وی در ادامه اظهارات خود تصریح کرد: اصرار ترکیه برای تشکیل کمیسیون با آمریکا به منظور بررسی پیرامون این موضوع که سامانه دفاع موشکی S-400 تهدیدی برای جنگنده های F-35 نیست از سوی آمریکا مورد پذیرش قرار نگرفته و اقدامات ترکیه در این خصوص بی نتیجه مانده است؛ از همین رو این کمیسیون باید با ناتو برگزار شود. همچنین تحولات و صف بندی هایی که در مدیترانه شرقی علیه ترکیه به وجود آمده است نیز از طریق مذاکره و دیپلماسی قابل حل بوده و ترکیه برای تغییر دادن موازنه جبهه اسرائیل – قبرس جنوبی – یونان – مصر که علیه ترکیه به وجود آمده است باید سفارت های خود در دمشق، تل آویو و قاهره را یک بار دیگر تاسیس کند.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه
#آمریکا
#اف- 35
#روسیه
#اس 400