سرویس ترکیه
آخرین خبرهای ترکیه
انتشار:  جمعه 3 خرداد 1398  ::  09:51   

عبدالله اوجالان خواستار پایان اعتصاب غذاها شد

سرویس ترکیه - در پی سفر وکلای عبدالله اوجالان رهبر دربند PKK به زندان امرالی و دیدار با وی، بر اساس اطلاعات به دست آمده اوجالان از وکلای خود درخواست کرده است که برای اتمام اعتصاب غذاها بیانیه صادر کنند.

به گزارش کردپرس به نقل از روزنامه جمهوریت، در پی سفر وکلای عبدالله اوجالان رهبر دربند PKK به زندان امرالی و دیدار با وی بر اساس اطلاعات به دست آمده از این سفر اوجالان از وکلای خود درخواست کرده است که برای اتمام اعتصاب غذاهایی که به منظور پایان دادن به حصر وی توسط فعالان سیاسی – مدنی کرد ترکیه در زندان ها و بیرون از زندان آغاز شده است یک بیانیه صادر کنند.

در پی انتشار این خبر، تمام بیمارستان های شهرهایی که در آنان اعتصاب غذاها در زندان ها به صورت گسترده در جریان است اعلام آماده باش فوری به منظور مداخله پزشکی در خصوص این افراد شده است. اتاق پزشکان این شهرها به منظور ارائه خدمات به اعتصاب کنندگان در پی صدور بیانیه احتمالی در راستای پایان دادن به اعتصاب غذاها آمادگی های لازم را در دستور کار قرار دادند.

دکتر محمت شریف دمیر، رئیس اتاق پزشکان دیاربکر در اظهاراتی با اشاره به آمادگی ها لازم برای مداوای اعتصاب کنندگان غذا عنوان کرد: مداوای اعتصاب کنندگانی که مدت زمان بسیار طولانی فقط مایعات دریافت کرده اند روند بسیار دشواری است. از همین رو از بیمارستان ها خواستار هوشیاری بالا در این خصوص شده ایم که خوشبختانه بیمارستان ها نیز تدابیر لازم را اندیشیده اند.

لازم به ذکر است، بر اساس اطلاعات به دست آمده از جبهه حزب دموکراتیک خلق ها (HDP) امروز انتظار صدور بیانیه ای از سوی لیلا گوون، نماینده حکاری در پارلمان ترکیه و آغاز کننده روند اعتصاب غذاها برای رفع حصر عبدالله اوجالان نیز می رود.  

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه
#عبدالله اوجالان
#پ.ک.ک
#کردها