انتشار:  جمعه 3 خرداد 1398  ::  10:11   

واکنش دولت باغچلی به اقدام شهرداری تونجلی:

تغییر نام شهرداری تونجلی به درسیم آتش افروزی است

سرویس ترکیه - دولت باغچلی، رئیس حزب حرکت ملی ترکیه (MHP) در اظهاراتی با واکنش به تغییر نام شهرداری تونجلی به شهرداری درسیم عنوان کرد: تصمیم شورای شهرداری تونجلی برای تغییر نام این شهرداری به درسیم به معنی دقیق کلمه آتش افروزی است.

به گزارش کردپرس به نقل از روزنامه ینی یاشام، دولت باغچلی، رئیس حزب حرکت ملی ترکیه (MHP) در اظهاراتی با واکنش به تغییر نام شهرداری تونجلی به شهرداری درسیم عنوان کرد: تصمیم شورای شهرداری تونجلی برای تغییر نام این شهرداری به درسیم به معنی دقیق کلمه آتش افروزی است. این اقدام رجز خوانی به تجزیه ناپذیری ملت، دولت و کشور است. تصمیم شهرداری تونجلی برای تغییر تابلو سر در شهرداری از تونجلی به درسیم هیچ جنبه قانونی و حقوقی ندارد. آن تابلو زیر پای ما خواهد بود و هر آنچه که لازم است نیز به زودی صورت خواهد گرفت. در ترکیه هیچ استانی وجود ندارد که به صورت رسمی با نام درسیم شناخته شود و نخواهد بود. چشم پوشی کردن به اقدامات کمونیستی و تجزیه طلبانه، نادیده گرفتن آنان و سکوت اختیار کردن در برابر این اقدامات نتایج بسیار بدی را به بار خواهد آورد و به تهدیداتی در سطح بقای ملی دامن خواهد زد.

وی در ادامه اظهارات خود تصریح کرد: هیچ کس نباید به رای و حمایتی که دریافت کرده است بیش از اندازه اعتماد کند. هیچ کس نباید به بازی با حساسیت های ملت ترکیه بپردازد. حساب های اشتباه تاوان های سختی خواهد داشت و لوله تفنگ به سمت خودشان برخواهد گشت. جمهوری ترکیه یک دولت حقوقی است. کسانی که برخلاف اصول و عقایدی که نادیده گرفتن و انکار آنان غیرممکن است عمل کند؛ بی شک در برابر روند حقوقی و اداری باید جواب پس بدهند. ترکیه کشور بی صاحبی نیست. کشوری که هر کس هر گونه که دوست دارد در برابر ارزش های ملی و معنوی آن رفتار کند اصلا نیست.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه