انتشار:  جمعه 3 خرداد 1398  ::  10:59   

ممنوعیت سفر به ترکیه برای نایب رئیس ترکمانی پارلمان کردستان

سرویس عراق و اقلیم کردستان – به دلیل شرکت در رفراندوم استقلال اقلیم کردستان عراق، دولت ترکیه سفر به این کشور را برای نایب رئیس دوم پارلمان کردستان که از نمایندگان ترکمانی است، ممنوع کرده است.
 

به گزارش کردپرس، مونا قهوه‌چی نایب رئیس دوم پارلمان کردستان از فراکسیون های ترکمانی پارلمان کردستان عراق در گفتگو با پایگاه خبری خندان برای اولین بار از اعمال ممنوعیت سفر وی به ترکیه از سوی آنکارا به دلیل شرکت وی در رفراندوم استقلال اقلیم کردستان در سال 2017 خبر داد.

این نماینده وابسته به حزب اصلاح ترکمانی، یکی از اعضای شورای عالی رفراندوم در سال 2017 بود که از سوی مسعود بارزانی رهبر حزب دمکرات کردستان و بانی رفراندوم در این شورا منصوب شد.

قهوه‌چی اعلام کرد از زمان برگزاری رفراندوم در اقلیم کردستان، دولت ترکیه سفر به این کشور را برای وی ممنوع کرده و به وی ویزای سفر به ترکیه داده نمی شود.

وی که از شخصیت های سیاسی ترکمانی نزدیک به حزب دمکرات کردستان و مسعود بارزانی رهبر این حزب به شمار می آید در پاسخ به این سؤال که آیا احزاب ترکمانی، وی را نماینده خود نمی دانند و رابطه با وی را قطع کرده اند، گفت: من به عنوان نایب رئیس پارلمان کردستان نامزد فراکسیون های ترکمانی برای تصدی این منصب بودم و با رأی 59 نماینده در این منصب جای گرفتم و هم اکنون نیز ترکمان ها من را نماینده خود می دانند و رابطه ای بسیار نزدیک با آن ها دارم.

 

برچسب‌ها:
#کردپرس
#مونا قهوەچی
#ترکیە
#رفراندوم