انتشار:  جمعه 3 خرداد 1398  ::  12:30   

دبیر کل وزارت پیشمرگ اقلیم کردستان تشریح کرد:

اهداف پشت پرده انتشار گزارش‌هایی مبنی بر تحرکات نظامی ایران در سلیمانیه و اعزام پیشمرگ به قندیل

سرویس عراق و اقلیم کردستان – یکی از مقامات نظامی اقلیم کردستان عراق از انتشار برخی گزارش‌ها در رسانه ها با اهداف سیاسی و تنش‌آفرینی در منطقه، هشدار داد.
 

به گزارش کردپرس، سرلشگر جبار یاور دبیر کل وزارت پیشمرگ اقلیم کردستان در گفتگو با پایگاه خبری SNN  درباره برخی گزارش های رسانه ای مبنی بر اعزام نیروهای پیشمرگ اقلیم کردستان با سلاح های سنگین به قندیل، گفت: به عنوان وزارت پیشمرگ اقلیم کردستان به هیچ نقطه ای نیرو اعزام نکرده ایم و هیچ نیرویی نیز در کوهستان قندیل مستقر نشده است. این گزارش ها و شایعات با هدف ایجاد مشکل و آشوب منتشر می شوند.

سرلشگر یاور، افزود: پیش‌ تر نیز شایعات و گزارش هایی مبنی بر اعزام نیروی نظامی از سوی جمهوری اسلامی ایران به سلیمانیه منتشر شده است و هدف از این اقدامات، ایجاد مشکل در روابط اقلیم کردستان و ایالات متحده آمریکا است.

وی خاطرنشان ساخت: از سوی دیگر، گزارش های رسانه ای بسیاری مبنی بر تأسیس پایگاه نظامی آمریکا در بلندی های شهر زور منتشر شده است و هدف آن ایجاد اختلاف و مشکل در روابط و مناسبات میان اقلیم کردستان و ایران است.

دبیر کل وزارت پیشمرگ اقلیم کردستان تاکید کرد که وزارت پیشمرگ اقلیم کردستان و همچنین لشگرهای 70 و 80 نیروی پیشمرگ، طی مدت اخیر، هیچ نوع جابجایی و تحرکی نداشته و هیچ نیرویی به مناطق دیگر اعزام نکرده اند.

 

 

برچسب‌ها:
#قندیل
#نیروی پیشمرگ
#یاور
#ایران
#آمریکا