انتشار:  جمعه 3 خرداد 1398  ::  20:02   

عملیات نیروی پیشمرگ علیه داعش با همکاری نیروهای فرانسوی

سرویس عراق و اقلیم کردستان- در عملیات نیروهای پیشمرگ علیه عناصر داعش که در مناطق جنوب اقلیم کردستان و با همکاری نیروهای فرانسوی انجام شد؛ سه عضو داعش کشته شدند.
 

به گزارش کردپرس، جمال صالح بخشدار منطقه زینانِ واقع در کفری در جنوب اقلیم کردستان، طی گفتگو با سایت خبری اس. ان. ان، اعلام کرد که تحرکات بقایای داعش در مناطق خط تماس نیروهای پیشمرگ و عراقی در جنوب اقلیم کردستان، به دلیل وجود خلأ امنیتی، شدت افزایش یافته و به همین دلیل عملیاتی از سوی نیروهای پیشمرگ به منظور پاکسازی مناطق مذکور انجام شده است.

وی افزود که این عملیات با همکاری و پشتیبانی تیمی فرانسوی  انجام شده و طی آن مناطق زینانِ از توابع کفری و به ویژه روستای شوراو، پاکسازی شده و شماری مخفیگاه داعش نیز کشف و از طریق بمباران منهدم شده است.

همچنین خاطر نشان ساخت با وجود اینکه جسد سه عضو داعش به دست نیروهای عملیات افتاده، اما به دلیل گستردگی عملیات و شدت بمباران، احتمال می رود که شمار تلفات داعش بسیار بیشتر از این تعداد باشد.

وی ضمن اشاره به اینکه پیشتر هیئتی از وزارت دفاع عراق به منظور بررسی وضعیت امنیتی و تحرکات داعش، وارد این منطقه شده و با مقامات و فرماندهان پیشمرگ نیز دیدار و گفتگو کرده، اعلام کرد که این هیئت با مقامات پیشمرگ بر سر تشکیل نیرویی مشترک به منظور رفع خلأ امنیتی و تأمین امنیت منطقه توافق کرده‌اند، اما این نیرو با وجود آماده سازی های انجام شده، هنوز تشکیل نشده است.