انتشار:  جمعه 3 خرداد 1398  ::  21:08   

مهمترین تحولات روز جمعه 3/3/1398 در ترکیه

  • عبدالله اوجالان خواستار پایان اعتصاب غذاها شد

در پی سفر وکلای عبدالله اوجالان رهبر دربند PKK به زندان امرالی و دیدار با وی، بر اساس اطلاعات به دست آمده اوجالان از وکلای خود درخواست کرده است که برای اتمام اعتصاب غذاها بیانیه صادر کنند.

  • کانون وکلای عصرین ترکیه: دیدار اخیر وکلا با عبدالله اوجالان در خصوص اعتصاب غذاها بود

کانون وکلای عصرین ترکیه در بیانیه ای با اشاره به آخرین سفر وکلای عبدالله اوجالان، رهبر دربند PKK به جزیره امرالی در 22 می 2019 میلادی و دیدار با موکل خود عنوان کرد: این دیدار با محوریت اعتصاب غذاها در ترکیه بوده است.

  • واکنش دولت باغچلی به اقدام شهرداری تونجلی: تغییر نام شهرداری تونجلی به درسیم آتش افروزی است

دولت باغچلی، رئیس حزب حرکت ملی ترکیه (MHP) در اظهاراتی با واکنش به تغییر نام شهرداری تونجلی به شهرداری درسیم عنوان کرد: تصمیم شورای شهرداری تونجلی برای تغییر نام این شهرداری به درسیم به معنی دقیق کلمه آتش افروزی است.

  • CHP خواستار تعلیق طرح استقرار سامانه دفاع موشکی S-400 در ترکیه شد

اونال چویک اوز، معان حزب جمهوری خواه خلق ترکیه (CHP) در اظهاراتی با اشاره به تحولات اخیر پیرامون مسئله خرید سامانه دفاع موشکی S-400 روسیه توسط ترکیه و اختلافات آمریکا با این موضوع خواستار تعلیق استقرار سامانه دفاع موشکی S-400 در ترکیه شد.

  • شهردار شهر دوغان حصار در استان قونیه به قتل رسید

احسان اوزتوکلو، شهردار پیروز شهر دوغان حصار استان قونیه از حزب حرکت ملی ترکیه (MHP) در اثنای بازدید از محله باشکوی از سوی پسر رقیب انتخاباتیش به ضرب چاقو جان خود را از دست داد.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه