انتشار:  شنبه 4 خرداد 1398  ::  08:42   

معاون آک پارتی:

دیدار وکلا با عبدالله اوجالان در سایه انتخابات استانبول صورت نمی گیرد

سرویس ترکیه - نومان کورتولموش، معاون حزب عدالت و توسعه (AKP) در برنامه زنده تلویزیونی طی اظهاراتی با اشاره به دیدارهای اخیر وکلای عبدالله اوجالان رهبر دربند PKK با وی در زندان امرالی گفت: ارزیابی تحولات اخیر در امرالی در سایه انتخابات استانبول بسیار اشتباه است.

به گزارش کردپرس به نقل از روزنامه هابرترک، نومان کورتولموش، معاون حزب عدالت و توسعه (AKP) در برنامه زنده تلویزیونی طی اظهاراتی با اشاره به دیدارهای اخیر وکلای عبدالله اوجالان رهبر دربند PKK با وی در زندان امرالی گفت: ما یک عادت اشتباه داریم. نمی توانیم همه چیز را به انتخابات ربط بدهیم. از یک طرف می تواند انتخابات باشد و از طرف دیگر ترکیه کارهای خود را به بهترین شکل ممکن ادامه دهد. ارزیابی تحولات اخیر در امرالی و عبدالله اوجالان در سایه انتخابات استانبول بسیار اشتباه است.

وی در ادامه اظهارات خود تصریح کرد: این یک روند حقوقی است. در نهایت شخصی که به اتهام رهبری گروه تروریستی حبس ابد گرفته است در زندان امرالی به سر می برد. در برهه ای از مواقع دیدارها با وی منع شده و در برخی زمان ها نیز اجازه داده می شود. این تنها امروز نیست که به این شکل عمل می شود دیروز نیز همین گونه بوده است. به خصوص این که ما باید این گونه مسائل را دیگر پشت سر بگذاریم.

کورتولموش در پایان سخنان خود خاطرنشان کرد: ما مخالف این مسئله هستیم که دیدار عبدالله اوجالان با وکلای خود و اجازه به این دیدارها به یک زمین سیاسی کشیده شود. برخی مطالبات می تواند مطرح شود و این مطالباتی است که در دیدار هر محکومی با وکلایش می تواند از سوی فرد محکوم خواسته شود.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه
#عبدالله اوجالان
#پ.ک.ک