انتشار:  شنبه 4 خرداد 1398  ::  08:52   

وزیر دادگستری ترکیه:

به هیچ عنوان روند مذاکرات جدیدی در حال شکل گیری نیست

سرویس ترکیه - عبدالحمید گل، وزیر دادگستری ترکیه در اظهاراتی بار دیگر با اشاره به لغو محدودیت های دیدار با عبدالله اوجالان رهبر دربند PKK عنوان کرد: به هیچ عنوان نمی توان ارزیابی هایی در این راستا که روند مذاکرات صلح دیگری در حال شگل گیری است صورت بگیرد.

به گزارش کردپرس به نقل از روزنامه بیرگون، عبدالحمید گل، وزیر دادگستری ترکیه در اظهاراتی بار دیگر با اشاره به لغو محدودیت های دیدار با عبدالله اوجالان رهبر دربند PKK عنوان کرد: به هیچ عنوان نمی توان ارزیابی هایی در این راستا که روند مذاکرات صلح دیگری در حال شگل گیری است صورت بگیرد. این دیدارها با انتخابات شهرداری استانبول هم هیچ ارتباطی ندارد. اگر اشتباه نکنم وی در ماه ژانویه نیز با خانواده اش دیدار کرده است. مدت زمان زیادی بود که با خانواده خود هم دیدار نکرده بود. در خصوص دیدار با وکلایش یک منع قانونی حاصل از رای دادگاه وجود داشت. این مانع با اعتراضی که به دادگاه استیناف صورت گرفت از سوی دادگاه جزایی لغو شد و بدین صورت نیز هیچ مانع حقوقی باقی نماند. دیدارهای صورت گرفته در این چارچوب انجام گرفته است. هیچ لزومی ندارد که این را به انتخابات ربط بدهند. روندی است که با تصمیم دادگاه و دیدار وکلا صورت گرفته است.

وی در ادامه اظهارات خود در جواب به این سوال که آیا این دیدارها به صورت مداوم و دوره ای انجام خواهد شد یا خیر؟ گفت: در روزهای گذشته دیداری صورت گرفته است. در این خصوص ارزیابی های لازم را مقامات ذیربط البته با در نظر گرفتن وضعیت زندان، روند حقوقی، موضوعات مطرح شده مورد تجزیه تحلیل قرار داده و هر آنچه که لازم است در این خصوص تصمیم گیری خواهند کرد.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه
#عبدالله اوجالان
#پ.ک.ک
#کردها