انتشار:  شنبه 4 خرداد 1398  ::  09:09   

فرد دستگیر شده در شانلی اورفا از شکنجه نیروهای امنیتی ترکیه خبر داد

سرویس ترکیه - محمت امین ییلدیریم، فرد دستگیر شده که به اتهام دست داشتن در درگیری 18 می میان نیروهای امنیتی ترکیه و PKK بازداشت شده بود بعد از آزادی با اشاره به شکنجه های صورت گرفته در مرکز مبارزه با ترور پلیس اورفا عنوان کرد: به فلک بسته شده و شوک الکتریکی به آنان داده شده است.

به گزارش کردپرس به نقل از روزنامه ینی یاشام، محمت امین ییلدیریم، فرد دستگیر شده که به اتهام دست داشتن در دیگری 18 می 2019 میلادی میان نیروهای امنیتی ترکیه و PKK که منجر به کشته شدن معاون کمیسر نیروهای ویژه پلیس ترکیه شده بود از سوی نیروهای ژاندارمری ترکیه بازداشت شده بود از شکنجه هایی که در مرکز مبارزه با پلیس اورفا صورت گرفته پرده برداشت.

محمت امین ییلدیریم که یکی از 47 بازداشت شده این عملیات ها بود روز گذشته به دادگاه فرستاده شده و به همراه 8 تن دیگر با رفع اتهامات آزاد شد و در گفتگو با خبرنگاران در خصوص رفتار نیروهای مبارزه با ترور پلیس ترکیه در اورفا گفت: شکنجه و رفتار بسیار زشت از هنگام دستگیری در خانه شخصی آغاز شده و تا بازداشتگاه نیروهای ژاندارمری ادامه داشت. از پشت به ما دستبند زده رو به شکم ما را روی زمین خواباندند. اجازه نگاه کردن به اطراف را نمی دادند. با قنداق اسلحه و لگدهای متعدد ساعت ها در مرکز نیروهای ژاندارمری مورد شکنجه قرار گرفته و بعد از چند ساعت به مرکز مبارزه با ترور پلیس اورفا منتقلمان کردند. در راه مورد تحقیر و توهین نیروهای امنیتی قرار گرفتیم.

وی در ادامه افزود: هنگام انتقال به مرکز مبارزه با ترور پلیس ترکیه در هر اتاق 5 الی 6 نفر حضور داشتند. زمانی که ما را به بازجویی می بردند چشم بسته این کار را انجام می دادند. در مرکز مبارزه با ترور پلیس اورفا ما را به فلک بسته و ابتدا با چوپ به انگشت های پا و پاهایمان ضربه می زدند. سپس ما را دو طبقه به بالا برده و در آنجا مورد شوک الکتریکی قرار دادند. دست ها و پاهایمان را بسته و مورد ضرب و شتم قرار داده اند.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه
#پ.ک.ک
#کردها