انتشار:  شنبه 4 خرداد 1398  ::  11:39   

سخنگوی فرماندهی عملیات مشترک ارتش عراق:

بقایای داعش در کرکوک و دیاله محاصره‌شده‌اند

سرویس عراق و اقلیم کردستان-  سخنگوی فرماندهی عملیات مشترک ارتش عراق، اعلام کرد که نیروهای عراقی، در پی افزایش تحرکات داعش در استان های دیاله، کرکوک و منطقه مخمور، طی عملیاتی آنان را به محاصره خود درآورده و سعی در پاکسازی کامل آنان دارند.

به گزارش کردپرس، یحیی رسول طی گفتگو با شبکه تلویزیونی روداو، اشاره کرد که تحرکات و تهدیدات تروریستی بقایای داعش طی هفته های گذشته در استان های کرکوک، دیاله و منطقه مخمور افزایش یافته و در مواردی اقدام به آتش زدن محصولات و زمین های کشاورزی این مناطق کرده اند.
وی افزود که این تحرکات از سوی بقایای داعش صورت گرفته که در کوه ها و دره های منطقه مخفی شده و سعی دارند از این طریق ساکنین روستاهای این مناطق را وادار به پرداخت باج به آنان نمایند.

سخنگوی فرماندهی عملیات مشترک ارتش عراق، تاکید که نیروهای عراقی به منظور مقابله با بقایای داعش عملیات های اطلاعاتی و شناسایی خود علیه آنان را افزایش داده و  عملیات زمینی و هوایی گسترده ای را برای هدف قرار دادن عناصر داعش انجام داده و در حال حاضر بقایای داعش در کرکوک، دیاله و منطقه مخمور، به دلیل این عملیات ها در محاصره قرار گرفته و روند پاکسازی آنان ادامه دارد.

این در حالی است که جبار یاور دبیر کل وزارت پیشمرگ اقلیم کردستان نیز اعلام کرد که هفته گذشته این وزارت خانه، طی نامه ای رسمی به وزارت دفاع عراق، خواستار تشکیل اتاق عملیات مشترک، برای مقابله با تهدیدات داعش شد.

وی به روداو گفت که با وجود تاکید و هشدار وزارت پیشمرگ در مورد خطرات استفاده داعش از خلأ امنیتی به وجود آمده در مناطق خط تماس نیروهای عراقی و پیشمرگ، اما هنوز وزارت دفاع عراق، پاسخی به این نامه نداده است.