انتشار:  شنبه 4 خرداد 1398  ::  12:46   

ترکیه خواستار تمدید حضور سامانه دفاع موشکی پاتریوت و SAMP-T در این کشور شد

سرویس ترکیه - ترکیه با بیان این که نیاز به یک سامانه دفاع موشکی در این کشور به شدت احساس می شود از ناتو خواستار تداوم حضور سامانه دفاع موشکی پاتریوت اسپانیا و SAMP-T ایتالیا در پایگاه های نظامی آدانا و قهرمان مرعش ترکیه شد.

به گزارش کردپرس به نقل از تلویزیون NTV، ترکیه با بیان این که نیاز به یک سامانه دفاع موشکی در این کشور به شدت احساس می شود از ناتو خواستار تداوم حضور سامانه دفاع موشکی پاتریوت اسپانیا و SAMP-T ایتالیا در پایگاه های نظامی آدانا و قهرمان مرعش ترکیه شد.

ترکیه در این درخواست خود با بیان این که در منطقه بی ثباتی ها و درگیری ها همچنان ادامه دارد درخواست رسمی خود را به ناتو به صورت همزمان به کشورهای ایتالیا و اسپانیا نیز ارسال کرده است. ترکیه با بیان بی ثباتی ها در منطقه تهدیدات موشکی از مرزهای جنوبی را دلیل این درخواست بیان کرده و خاطرنشان کرده است که نیازهای ترکیه برای یک سیستم دفاع موشکی کارآمد و دائمی در این کشور به شدت احساس می شود.

لازم به ذکر است، ناتو سیستم دفاع موشکی پاتریوت از کشور اسپانیا را از ژوئن 2015 میلادی و سامانه دفاع موشکی SAMP-T را از جولای 2016 میلادی در پایگاه های نظامی خود در ترکیه به صورت فعال مورد استفاده قرار می دهد. سیستم پاتریوت در آدانا و سیستم SAMP-T در پایگاه نظامی ناتو در قهرمان مرعش مستقر است که مدت زمان فعالیت آنان در ترکیه آخر ماه ژوئن به اتمام خواهد رسید.

لازم به ذکر است، ترکیه با کشور فرانسه برای استقرار یک سیستم دفاع موشکی SAMP-T در این کشور نیز در حال مذاکره است. همچنین کشورهای آلمان و آمریکا در سال 2013 میلادی نیز هر کدام سیستم دفاع موشکی پاتریوت در ترکیه مستقر کرده بودند که در عرض دو سال با بیان این که تهدیدات موشکی رفع شده است اقدام به برچیدن و بازگرداندن این سیستم ها کرده بودند.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه