سرویس عراق
آخرین خبرهای عراق
انتشار:  شنبه 4 خرداد 1398  ::  14:12   

تعیین سفیر جدید عراق در ترکیه

سرویس عراق و اقلیم کردستان - با فرمان رئیس جمهوری عراق، وزیر پیشین منابع آب این کشور به عنوان سفیر جدید عراق در ترکیه منصوب شد.

به گزارش کردپرس به نقل از خبرگزاری الفرات نیوز، حسن الجنابی، وزیر پیشین منابع آب عراق عصر جمعه با انتشار متنی در صفحه شخصی خود در شبکه اجتماعی فیسبوک اعلام کرد که برهم صالح، رئیس جمهوری این کشور روز پنج شنبه با امضای فرمانی، وی را به عنوان سفیر مقیم و نماینده فوق العاده عراق در ترکیه منصوب کرده است.

الجنابی با بیان این که این کار پس از آن صورت گرفته که وی از سوی دولت عراق نامزد تصدی منصب مذکور شده و دولت ترکیه نیز با آن موافقت کرده، متعهد شد که همه تلاش خود را به کار می گیرد تا در منصب سفیر جدید عراق در آنکارا، به بهترین صورت از منافع کشورش دفاع کند.

سفیر جدید عراق در ترکیه همچنین اعلام کرد که به دنبال نامزدی برای تصدی این منصب، با برخی از رهبران سیاسی عراق از جمله ارشد صالحی، رهبر جبهه ترکمانی، هادی عامری، رئیس ائتلاف فتح و ایاد علاوی، رهبر ائتلاف وطنیه دیدار کرده تا در جریان دیدگاه های آنها قرار بگیرد و در مورد توسعه روابط دو جانبه با ترکیه به تبادل نظر بپردازند.