انتشار:  شنبه 4 خرداد 1398  ::  14:31   

فرشادان در نطق شفاهی خطاب به رییس جمهور؛

آقای رییس جمهور، کمر مردم کردستان زیر بار گرانی شکسته است/ چرا سند توسعه کردستان اجرایی نمی شود

سرویس کردستان- سید مهدی فرشادان،  ۴ خردادماه سال ۹۸ در تذکر شفاهی از لغو سفر رئیس جمهور به کردستان، بیکاری، تورم، حق‌آبه، سند توسعه کردستان و هانت مداح بی‌سواد به اهل سنت انتقاد کرد.

به گزارش کُرد پرس،  نماینده مردم سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه این سخنان بنده پیام صریحی است برای کسانی که در این مملکت در حوزه اجرايی و تقنينی صاحب نظر هستند به رئیس مجلس، رئیس جمهور، هیئت دولت و نمایندگان مجلس ، اما مخاطب اصلی بنده جناب آقای حسن روحانی‌ است.

وی گفت: جناب آقای رئیس جمهور، حضرتعالی در جایگاه یک سیاستمدار ضروریست بدانید مردم کورد از لحاظ شعور سیاسی بی‌نظیرند و باید به عرضتان برسانم مردم کوردستان در انتخاب شما و رای ۷۳ درصدی به شما اشتباه نکردند کاملا برعکس این شما بودید که در تحقق وعده‌هایتان در برابر مردم کردستان اشتباه استراتژیک مرتکب شدید.

وی در این نطق شفاهی افزود:  جناب آقای روحانی قرار بود ۴ اردیبهشت امسال به کردستان سفر کنید اما سفرتان لغو شد؛ شما بهتر می دانید سفر یک دولتمرد بلندپایه به یک استان در عرف سیاسی باید حاوی دستاورد باشد وگرنه سفرش تبلیغاتی و تشریفاتی تفسیر می‌شود بنابراین از شما می خواهم به زودی تدارک این سفر مهیا کنید و امیدوارم تمام بندهای سند توسعه کردستان اجرایی شود. سندی که دو بار از طرف حضرتعالی دستور داد‌ه‌ شد ولی اجرایی نشده است.

فرشادان با بیان اینکه بنده بارها دولت و وزارتخانه‌ها را مورد انتقاد قرار داده‌ام، گفت:  اما  بە نفع مردم ، دولت را همراهی می‌کنم و به همراهی با دولت هم اعتقاد دارم چرا که باید رئیس جمهور و  اعضای کابینه ایشان به صحبت نمایندگان به عنوان صدای مردم گوش دهند و نواقص و کاستی ها را رفع کنند.

تورم در کردستان

نماینده مرد سنندج، کامیاران و سنندج با بیان اینکه آقای رئیس جمهور تورم نقطه به نقطه و بیکاری و اقتصاد ورشکسته‌ کردستان، اثبات می کند که دستگاه های نظارتی و اجرایی در کشور و کردستان به خواب رفته‌اند، افزود:  کمر مردم زیر بار گرانی شکسته شده، گراني و تورم مردم کردستان را از رای ۷۳ درصدی به شما پشیمان کرده است امیدوارم دست پر به کردستان سفر کنید و دین خود را به این استان ادا نمایید.

وی گفت: بحث حق‌آبه و افزایش سهم آب و سطح زیرکشت زمین‌های کشاورزی و باغی، بحث توسعه راه ها اعم از راه بین‌شهری، روستایی و راه آهن، توسعه پتروشیمی و زنجیره فولاد کوردستان بدون تردید بر رونق تولید در استان کوردستان تاثیر خواهد داشت.

فرشادان گفت: موضوع دیگری که این روزها احساسات مذهبی مردم نجیب کورد و اهل سنت کشور را جریحه‌دار کرد، اهانت بی‌شرمانه مداح بی‌سواد به اعتقادات اهل تسنن و کاشتن تخم نفاق است، بنده رفتار این مداح هتاک را به شدت محکوم می‌کنم و به ریاست سازمان صداوسیما متذکر می‌شوم که با این فرد و ساير عوامل دخيل در برنامه برخورد قاطعی داشته باشد.