انتشار:  شنبه 4 خرداد 1398  ::  15:24   

بغداد الیوم از یک منبع کُرد نقل کرد؛

موافقت اولیه بغداد با بازگشت نیروهای پیشمرگ به برخی مناطق مورد مناقشه

سرویس عراق و اقلیم کردستان - یک منبع در وزارت پیشمرگ اقلیم کردستان از موافقت اولیه وزارت دفاع عراق برای بازگشت نیروهای پیشمرگ به برخی مناطق مورد مناقشه دو طرف خبر داد.

به گزارش کردپرس، یک منبع در وزارت پیشمرگ اقلیم کردستان شامگاه جمعه در گفت و گو با پایگاه خبری بغداد الیوم اعلام کرد که این وزارتخانه طی روزهای گذشته با وزارت دفاع دولت فدرال عراق جلساتی در رابطه با بازگشت نیروهای پیشمرگ به برخی مناطق مورد مناقشه دو طرف برگزار کرده است.

این منبع که خواسته نامش فاش نشود، با اشاره به وضعیت کنونی شهرستان کردنشین خانقین در شمال شرق استان مرزی دیاله در شرق عراق، اظهار داشت: موافقت اولیه برای بازگشت نیروهای پیشمرگ برای مشارکت در حفظ امنیت خانقین و حومه آن تا مناطق همجوار اقلیم کردستان وجود دارد.

منبع مذکور در این باره افزود: وزارت دفاع عراق به این باور رسیده که سازمان تروریستی داعش از خلا امنیتی ناشی از عقب نشینی نیروهای پیشمرگ بهره گرفته و شروع به نفوذ گسترده در منطقه کرده جایی که به پناهگاه آن تبدیل شده؛ در نتیجه این خلا را نمی توان جز با بازگشت نیروهای پیشمرگ پر کرد.

این منبع در وزارت پیشمرگ اقلیم کردستان در پایان نیز با اشاره به افزایش مهاجرت خانواده های ساکن شهرستان خانقین، تصریح کرد: نشست های دیگری طی هفته آینده برای توافق بر سر ایجاد ایست های بازرسی، تشکیل اتاق عملیات مشترک و یا انجام عملیات نظامی برای تعقیب هسته های داعش در حومه خانقین برگزار خواهد شد.

برچسب‌ها:
#عراق
#خانقین
#نیروهای پیشمرگ
#مناطق مورد مناقشه