انتشار:  شنبه 4 خرداد 1398  ::  16:27   

نوری مالکی در دیدار رئیس پارلمان عراق:

باید در مخالفت با طرف خواهان جنگ ایران و آمریکا موضع‌گیری کرد

سرویس عراق و اقلیم کردستان - رهبر ائتلاف دولت قانون ضمن تاکید بر لزوم برقراری آرامش در منطقه و دوری از تشدید تنش و استفاده از زور، ابراز امیدواری کرد که تلاش های عراق به پایان تنش میان آمریکا و ایران منجر شود.

به گزارش کردپرس به نقل از السومریه نیوز، دفتر نوری مالکی، رهبر ائتلاف دولت قانون و نخست وزیر اسبق عراق ظهر امروز (شنبه) با صدور بیانیه ای اعلام کرد که وی با محمد حلبوسی، رئیس مجلس نمایندگان این کشور دیدار و گفت و گو کرده است.

بنا بر آن چه در این بیانیه آمده، مالکی و حلبوسی در دیدار خود آخرین تحولات اوضاع سیاسی و امنیتی عراق را مورد بحث و بررسی قرار داده و به چالش های پیش روی منطقه در سایه بحران کنونی میان آمریکا و ایران نیز پرداختند.

رهبر ائتلاف دولت قانون در این دیدار ضمن تاکید بر این که منطقه با چالش های زیادی رو به رو است، خاطر نشان ساخت که باید برای برقراری آرامش و دوری از گفتمان تشدید تنش و همچنین اشاره تلویحی به استفاده از زور تلاش کرد.

نخست وزیر اسبق عراق در ادامه نیز ضمن درخواست از جامعه بین المللی برای اتخاذ موضع جدی در قبال تنش های کنونی منطقه، ابراز امیدواری کرد که تلاش های کشورش به پایان تشدید تنش کنونی میان آمریکا و ایران منجر شود.

مالکی در این باره اظهار داشت: اعلام این مسئله از زبان رهبران ایران که این کشور خواهان جنگ نیست، همگان را ملزم می سازد که در برابر تشدید تنش بایستند؛ گفتمان بی طرفی دیگر قابل قبول نیست بلکه باید در مخالفت با طرف خواهان جنگ موضع گیری کرد.

رهبر ائتلاف دولت قانون در بخش دیگری از سخنان خود نیز بر لزوم عملکرد کارآمد مجلس نمایندگان عراق، تلاش برای تصویب قوانین مهم، دور ساختن مجلس از کشمکش های سیاسی، ایجاد فضای مناسب میان فراکسیون های پارلمانی و هماهنگی عالی برای تصویب قوانین مهم برای شهروندان و تحقق خواسته های آنها تاکید کرد.

برچسب‌ها:
#عراق
#نوری مالکی
#حلبوسی
#تنش ایران و آمریکا