سرویس آذربايجان غربي
آخرین خبرهای آذربايجان غربي
انتشار:  شنبه 4 خرداد 1398  ::  16:40   

کردپرس گزارش می دهد؛

عدم تامین اعتبار دانشکده پرستاری مهاباد را معلق ساخت

سرویس آذربایجان غربی- فرماندار مهاباد گفت: مطالبات پیمانکار و حامل های انرژی مشکلات دانشکده پرستاری مهاباد است که با رفع آن ها امیدواریم در آینده ایی نزدیک این دانشکده افتتاح شود.

به گزارش کردپرس، سال 97 مجوز دانشکده پرستاری در کنار مجتمع عالی سلامت برای شهرستان مهاباد اخذ شد. دانشکده پرستاری و مجتمع آموزش عالی سلامت مهاباد قرار است یک مرکز آکادمیک و در برگیرنده تمامی رشته های کاردانی و کارشناسی مجموعه پزشکی باشد.

شبکه بهداشت و درمان مهاباد از سال گذشته تلاش کرد تا این رشته در مهاباد در دفترچه کنکور سراسری قرار بگیرد، اما عدم تکمیل شدن فیزیکی ساختمان که مدت دو سال است اعلام می شود دارای 95 درصد پیشرفت فیزیکی است، هنوز کامل نشده است.

سه سال پیش در جریان بازدید معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی ارومیه از این ساختمان، پیشرفت فیزیکی آن 85 درصد اعلام شد و آن زمان هم پذیرش دانشجو در ساختمان مجتمع آموزش عالی سلامت مهاباد منوط به داشتن امکانات مناسب شد.

به گفته مدیر شبکه بهداشت و درمان مهاباد؛ «گره اصلی در به بهره برداری نرسیدن دانشکده پرستاری، عدم تأمین اعتبار است».

اخیرا سامرند مرزنگ در یک نشست خبری در جمع خبرنگاران اظهار کرد: بدلیل آماده نبودن ساختمان و تأخیر در آماده سازی، قانون مربوط به احداث پیراپزشکی و دانشکده پرستاری تغییر یافت. این امر موجب شد تا مشکلاتی بر سر راه پذیرش دانشجو برای این مرکز شکل بگیرد، مشکلی که در سایر شهرهای همجوار رفع شده است.

مدیر شبکه بهداشت و درمان مهاباد از شکل گیری توافقات شبکه با چندین استاد دانشگاه جهت ایجاد چارت سازمانی و پذیرش اعضای هیات علمی که مقدمه پذیرش دانشجو است، خبر داد.

امروز نیز فرماندار ویژه شهرستان مهاباد در نشست هم اندیشی حل مسائل و مشکلات دانشکده پرستاری این شهرستان گفت: فضای فیزیکی دانشکده پرستاری جزو یکی از فضاهای نمونه آموزشی در سطح استان به شمار می رود با توجه به اخذ مجوز دانشکده پرستاری و پذیرش دانشجو انتظار آینده روشنی برای حوزه آموزشی شهرستان پیش بینی می شود.

ایرج شجاعی افزود: یکی از مشکلات دانشکده پرستاری مهاباد، بحث مطالبات پیمانکار است که مقرر شده بخش عمده ای از مطالبات پیمانکار در قالب اوراق مشارکت تسویه شود. موضوع دوم نیز مربوط به حامل های انرژی است که با مساعدت مسئولین دستگاه های خدمات رسان جهت برقراری حق انشعاب و امکانات ابنیه برای این دانشکده در ارتباطیم تا در آینده نزدیک شاهد بهره برداری از دانشکده پرستاری شهرستان مهاباد باشیم.

وی با اشاره به ارتقا شاخص های بهداشتی در استان آذربایجان غربی گفت: این مهم نتیجه تلاش و پیگیری های رییس دانشگاه و مجموعه دانشگاه علوم پزشکی ارومیه در طول چند سال اخیر بوده است. افتتاح خانه های بهداشت، مراکز خدمات جامع سلامت، پایگاه های سلامت و در سایرحوزه های درمانی از جمله کلینیک ویژه تخصصی و فوق تخصصی، اورژانس، بلوک زایمان، مرکز تشخیص بیماران سرطانی از افتخارات جمهوری اسلامی ایران در مجامع بین المللی ارتقا شاخص های بهداشتی است.

شجاعی تصریح کرد: احداث بیمارستان 96 تختخوابی تامین اجتماعی، اخذ مجوز بیمارستان 350 تختخوابی و واگذاری آن به پیمانکار آغاز شده است. شهرستان مهاباد در جریان چند سال آینده با روند رو به رشد در حوزه درمان و بهداشت شاهد رشد و شکوفایی زیادی خواهد بود ، در بحث توریسم درمانی بیماران زیادی از کشور عراق به این شهرستان مراجعه می کنند و مهاباد از این حیث دارای ظرفیت ویژه ای است.

به گزارش کردپرس، احداث دانشکده پیراپزشکی از سال 66  آغاز شد و حدود 26 سال این پروژه راکد ماند تا اینکه ازخردادماه سال 92 شروع به کار مجدد آن به نام دانشکده ادبیات وعلوم انسانی توسط دانشگاه ارومیه آغاز شد. سپس با پیگیریهای مسئولان استانی و شهرستانی به مجتمع آموزش عالی سلامت و دانشکده پرستاری تغییر کاربری و تغییر نام داد.