انتشار:  شنبه 4 خرداد 1398  ::  17:10   

کشف 96 بسته ارز خارجی قاچاق در یک خانه روستایی مهاباد

سرویس آذربایجان غربی – فرمانده انتظامي استان آذربایجان غربی از کشف 96 بسته 100 دلاری از یک باب منزل در روستای دریاس مهاباد خبر داد.

به گزارش کردپرس، سردار مسعود خرم نیا در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: در پي کسب خبري مبني بر خرید و فروش غیر مجاز ارز خارجی توسط فردی در روستای دریاس شهرستان مهاباد، رسيدگي به موضوع در دستور کار ماموران دايره مبارزه با قاچاق کالا و ارز قرار گرفت.

اين مقام ارشد انتظامي استان افزود: با انجام اقدامات اطلاعاتي و نامحسوس منزل این فرد شناسايي و پس از کسب مجوز قضائي مورد بازرسي قرار گرفت و در بازرسي از محل ، 96 بسته 100 دلاری ارز خارجی قاچاق كشف شد.

خرم نیا گفت: برابر اعلام کارشناسان ارزش ارزهای مکشوفه یک میلیارد و 350 میلیون ريال برآورد شده است. در این راستا یک متهم دستگیر و پس از تشکیل پرونده مقدماتی، تحویل مقامات قضایی شد.

فرمانده انتظامي استان آذربایجان غربی در خصوص کشف کالای قاچاق در مهاباد نیز اظهار داشت: حین كنترل خودروهاي عبوري از شهرستان مهاباد، به یک دستگاه سواری تاکسی پژو 405، مشكوك و آن را متوقف كردند.

این مقام ارشد انتظامی استان افزود: در بازرسي از خودروی مذکور، 11 دستگاه گوشی تلفن همراه و 64 عدد لوازم جانبی آن كشف شد که برابر اعلام کارشناسان ارزش آن یک میلیارد و 500 میلیون ريال برآورد شده است.

وی با اشاره به اینکه در این رابطه 3 متهم دستگیر و تحویل مقامات قضائی شدند، تصریح كرد: تشديد مبارزه با قاچاق کالا محوري ترين برنامه نيروي انتظامي به شمار مي آيد.