انتشار:  شنبه 4 خرداد 1398  ::  19:12   

در محفل شعر و خاطره به مناسبت سوم خرداد در سنندج مطرح شد

وحدت و یکدلی جرأت حمله و تجاوز به مرزها را از دشمن می گیرد

سرویس کردستان- یکی از طراحان عملیات فتح خرمشهر گفت: اگر تفکر ما بر مبنای وحدت و یکدلی باشد هیچ کشوری جرأت حمله و تجاوز به مرزهای ایران اسلامی را نخواهد داشت.

به گزارش کُرد پرس، محفل شعر و خاطره به مناسبت فرا رسیدن سوم خرداد سالروز حماسه آزادسازی خرمشهر روز شنبه با حضور امیر سرتیپ نصرت اله معین وزیری از طراحان عملیات فتح خرمشهر و جمعی از شاعران برجسته کشوری و استانی به همت کمیته فرهنگی و هنری کنگره ۵۴۰۰ شهید کردستان در سنندج برگزار شد.

سرتیپ معین وزیری در این مراسم با بیان اینکه  عملیات های دوران جنگ تحمیلی بر مبنای دانش و شناخت و در نظر گرفتن نقاط ضعف دشمن طراحی و اجرا می شدند، گفت: در شرایطی که جمهوری اسلامی ایران بویژه ارتش در اوایل انقلاب شرایط نامساعدی داشت و هنوز سامان پیدا نکرده بود رژیم بعث عراق با سوءاستفاده از این وضعیت به کشورمان حمله کرد.

وی اضافه کرد: در چنین شرایطی نیروهای ما برای حفظ تمامیت ارضی کشور، روحیه خود را بازیافتند و با همکاری مردم، ایثارگرانه در مقابل دشمن ایستادند.

وی اظهار داشت: بر اساس بینش، عقل، دانش و علم و در نظر گرفتن نقاط ضعف دشمن عملیات‌ها در هشت سال دفاع مقدس طراحی می‌شد.

این طراح عملیات فتح خرمشهر با اشاره به اینکه هر عملی که با مشورت و توکل به خدا انجام شود ثمره آن پیروزی است، گفت: عملیات‌های افتخار آفرین زیادی در دوران هشت سال دفاع مقدس طراحی و اجرا شد که می‌طلبد تاریخ نویسان بدرستی به آن بپردازند.

امیرسرتیپ معین وزیری یادآور شد: وجود عشق، علاقه و شور و نشاط و آگاهی بین رزمندگان ما تفاوت بارز نیروهای ایرانی با عراقی بود و با این روحیه توانستند دشمن را شکست دهند.

معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان هم در این محفل اظهار داشت: در این محفل خاطراتی را از زبان افرادی که نقطه عطفی در تاریخ دفاع مقدس رقم زدند، می‌شنویم.

عبید رستمی اضافه کرد: یاد و خاطره افرادی که با ایثار خود زمینه این پیروزی‌ها را فراهم آوردند برای همیشه تاریخ ماندگار خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه این برنامه به همت اعضای کمیته فرهنگی کنگره ۵۴۰۰ شهید استان برگزار شده است، افزود: انتظار می‌رود نویسندگان، شاعران و روزنامه نگاران با قلم خود و به شیوه‌هایی مخاطب پسند فداکاری و شجاعت رزمندگان را همواره بازگو کنند.

در این مراسم بعد از قرائت شعر توسط شاعران کشوری و استانی متشکل از محمد زمان گلدسته، منصور دولتی، کویستان عبدالملکی و محمد علی قیسوندی، از پوستر پایگاه شهدای شاخص کردستان رونمایی شد.