انتشار:  شنبه 4 خرداد 1398  ::  19:14   

مجلس عراق کمیته‌ای را مأمور پیگیری وضعیت خانقین کرد

سرویس عراق و اقلیم کردستان- هیئت رئیسه مجلس عراق، هیئتی را به منظور پیگیری وضعیت امنیتی خانقین و وقوع آتش سوزی و تهدیدات داعش، به این منطقه اعزام کرد.

به گزارش کردپرس، ناصر هرکی عضو کمیسیون امنیت و دفاع مجلس عراق، طی گفتگو با سایت خبری اس. ان. ان، اعلام کرد که هیئتی از این کمیسیون با دستور هیئت رئیسه مجلس، به منظور پیگیری و بررسی وقایع اخیر در منطقه خانقین از توابع استان دیاله به این منطقه اعزام شده است.

وی افزود که این هیئت در مورد تهدیدات داعش و آتش سوزی های روی داده در زمین های کشاورزی خانقین و رویدادهای امنیتی که به کشته و مجروح شدن شهروندان منطقه انجامیده تحقیق کرده و راهکار های لازم را برای پرداخت غرامت به آسیب دیدگان در پیش می گیرد.

همچنین اعلام کرد که هیئت ویژه کمیسیون امنیت و دفاع مجلس، با فرماندار و مقامات و جریان های سیاسی و نظامی در خانقین و آسیب دیدگان وقایع اخیر دیدار و گفتگو کرده و گزارش مفصلی از وضعیت منطقه را به هیئت رئیسه پارلمان تحویل داده و قرار است که این گزارش برای انجام راه عملی به هیئت وزیران عراق تحویل داده شود.

ناصر هرکی گفت که در این گزارش ضمن درخواست برای پرداخت غرامت به کشاورزان کرد که زمین ها و محصولات آنان دچار آتش سوزی شده، بر ضرورت حضور نیروهای پیشمرگ در این مناطق برای تأمین امنیت آنها نیز تاکید شده است.