انتشار:  شنبه 4 خرداد 1398  ::  20:18   

گروه تحقیق سوریه وابسته به کنگره:

تنش ترکیه و ypg با احیای روند صلح آنکارا و پ.ک.ک رفع می شود

سرویس جهان- گروه تحقیقاتی وابسته به کنگره آمریکا معتقد است که فقط از طریق احیای روند صلح ترکیه با پ.ک.ک می توان به تنش این کشور با نیروهای کرد سوریه به طور کامل پایان داد.

 

به گزارش کردپرس، گروه تحقیق سوریه که از سوی برخی اعضای کنگره آمریکا به منظور ارائه توصیه های لازم به دولتمردان و قانونگذاران این کشور تاسیس شده است در جدیدترین گزارش خود کلید رفع مناقشه میان ترکیه و نیروهای کرد سوریه را احیای مجدد روند صلح ترکیه با حزب کارگران کردستان این کشور موسوم به پ.ک.ک دانسته است.

گروه تحقیق سوریه در این گزارش 70 صفحه ای خود نوشته است ایجاد منطقه امن در شمال سوریه باعث می شود که آمریکا بتواند در عین حفظ همپیمانی با ترکیه، به نیروهای کرد سوریه هم کمک کند اما بهترین راه برای رفع تنش میان نیروهای کرد سوریه و دولت ترکیه احیای روند صلح آنکارا با پ.ک.ک است.

این گروه خطاب به دولتمردان و قانونگذاران آمریکا گفته است ترکیه خیال ندارد از منطقه کردنشین عفرین سوریه خارج شود. ترکیه از نفوذ خود بر شورشیان تحت حمایتش در سوریه برای ضربه زدن به منافع آمریکا استفاده کرده است.

این گروه تحقیقاتی وابسته به کنگره و زیرمجموعه اندیشکده صلح آمریکا، درباره احتمال توافق صلح میان کردهای سوریه و دولت مرکزی این کشور هم گفته است دولت بشار اسد خیال مصالحه با کردها را ندارد و به دنبال تصرف کامل بر خاک سوریه است.

گروه تحقیق سوریه هشدار داده است اگر منطقه امن در شمال سوریه که حائل میان ترکیه و کردها باشد ایجاد نشود، این احتمال وجود دارد که ترکیه به این مناطق حمله کند حتی اگر نیروهای آمریکا همچنان در این منطقه حضور داشته باشند.

کد خبرنگار: 40101

برچسب‌ها:
#سوریه
#کردها
#آمریکا
#ترکیه
#نیروهای کرد سوریه