سرویس ترکیه
انتشار:  شنبه 4 خرداد 1398  ::  22:35   

رئیس شرکت نظرسنجی کنسِنسوس:

سرنوشت انتخابات استانبول را هواداران HDP تعیین خواهند کرد

سرویس ترکیه - مراد ساری، رئیس شرکت نظرسنجی کنسنسوس، یکی از بزرگترین شرکت های نظرسنجی ترکیه در اظهاراتی با اشاره به انتخابات 23 ژوئن 2019 میلادی شهرداری در استانبول عنوان کرد: سرنوشت انتخابات استانبول و طرف پیروز در این انتخابات را هواداران حزب دموکراتیک خلق ها (HDP) تعیین خواهند کرد.

به گزارش کردپرس به نقل از روزنامه جمهوریت، مراد ساری، رئیس شرکت نظرسنجی کنسنسوس، یکی از بزرگترین شرکت های نظرسنجی ترکیه در اظهاراتی با اشاره به انتخابات 23 ژوئن 2019 میلادی شهرداری در استانبول عنوان کرد: سرنوشت انتخابات استانبول و طرف پیروز در این انتخابات را هواداران حزب دموکراتیک خلق ها (HDP) تعیین خواهند کرد. آن دسته از طرفداران HDP که در انتخابات 31 مارس 2019 میلادی دست به بایکوت انتخابات زده و به هیچ کدام از نامزدهای انتخاباتی رای نداده اند یک بخش بسیار تعیین کننده را تشکیل می دهند. زمانی که به این انتخابات نگاه می کنیم 200 هزار رای به معنی 2 درصد از کل آراء استانبول است. یعنی طرف پیروز انتخابات را آن 200 هزار رای تعیین خواهد کرد.

وی در ادامه اظهارات خود تصریح کرد: در پی لغو انتخابات استانبول و لغو حکم رسمی اکرم امام اوغلو، بخش قابل توجهی از مردم استانبول بر این اعتقاد هستند که در حق اکرم امام اوغلو ظلم شده است از همین رو در نظرسنجی که با این موضوع برگزار شده است 60 درصد از مردم بر این اعتقادند که در حق امام اوغلو ظلم شده است و 40 درصد بر این گزینه تأکید کرده اند که این بینالی ییلدیریم است که حقش ضایع شده است.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه
#کردها
#انتخابات