سرویس اقلیم کردستان
آخرین خبرهای اقلیم کردستان
انتشار:  شنبه 4 خرداد 1398  ::  23:00   

هشدار در مورد تلاش بستگان کشته‌های داعش برای انتقام

سرویس عراق و اقلیم کردستان- کارشناس امنیتی در اقلیم کردستان، با هشدار در مورد خطر جدی تلاش بستگان اعضای کشته شده داعش در عراق برای انتقام از نیروهای این کشور و پیشمرگ ها، بر ضرورت نظارت بر خانواده های داعشی تاکید کرد.

به گزارش کردپرس، هاوکار جاف در گفتگو با سایت خبری اس. ان. ان، ضمن اشاره به افزایش تحرکات داعش در عراق پس از انتشار ویدئوی رهبر این گروه گفت که به طور متوسط روزانه 8 عملیات تروریستی عناصر داعش در مناطق مختلف عراق و به ویژه در مخمور، موصل، جزیره، خانقین و تکریت روی می دهد.

کارشناس مسائل امنیتی در اقلیم کردستان ضمن تاکید بر ضرورت تداوم عملیات های اطلاعاتی و نظامی برای مقابله با داعش و ریشه کن کردن این گروه، افزود که می بایست خانواده، بستگان و بازماندگان اعضای کشته شده داعش، از سوی نیروهای امنیتی تحت نظارت کامل قرار گرفته و از تحرکات آنان جلوگیری می شد؛ چرا که آنان خطر بالقوه برای عراق به شمار می آیند.

وی هشدار داد که بازماندگان و بستگان داعش در عراق، در فکر انتقام کشته های خود از نیروهای عراقی و پیشمرگ بوده و با این هدف در حال برنامه ریزی و ساماندهی خود هستند و با بقایای داعش در مناتق آزاد شده، همکاری کرده و عامل اصلی وقوع حوادث تروریستی در این مناطق هستند.

همچنین گفت که نبود خدمات رسانی لازم نیز برای مناطق آزاد شده از دست داعش، انجام نشده و این امر موجب ناامیدی ساکنان و استفاده داعش از ناامنی و وضعیت نامناسب این مناطق شده است.