سرویس ايلام
آخرین خبرهای ايلام
انتشار:  یک‌شنبه 5 خرداد 1398  ::  00:05   

استاندار ایلام در بازدید سرزده از اداره کل کمیته امداد:

پروژه راه آهن ایلام به زودی کلنگ زنی می شود / مشکل مسکن نیازمندان به سرانجام می رسد

سرویس ایلام - استاندار ایلام در بازدید سرزده از کمیته امداد این استان گفت: در زمینه ساخت مسکن برای نیازمندان تحول بزرگی صورت گرفته است و ما هم کمک خواهیم کرد که مشکلات مسکن مددجویان این استان به زودی به سرانجام نهایی برسد.

به گزارش خبرگزاری کردپرس، قاسم سلیمانی دشتکی با اشاره به خدمات کمیته امداد به نیازمندان گفت: این نهاد با خدمات متنوع و به موقع خود توانسته است اعتماد عمومی  را در سطح جامعه به دست آورد که بالا بودن ضریب نفوذی این نهاد در بین عموم مردم و مشارکت گسترده خیرین و نیکوکاران در دستگیری از نیازمندان از دلایل این موفقیت است.
دشتکی افزود: اگرچه که میزان جمعیت تحت حمایت کمیته امداد و بهزیستی در این استان حدود 100 هزار نفر بوده و ممکن است رقم بالایی باشد اما مشکلات اقتصادی باعث شده افراد نیازمند کمک و حمایت بیشتر از این رقم باشند.
دشتکی افزود: در زمینه اشتغال و توانمندسازی مددجویان نیز تحول بسیاز بزرگی در وضعیت مددجویان صورت گرفته و امسال نیز با اعتبارات بسیار خوبی که برای اشتغال نیازمندان این استان در نظر گرفته شده است تحول بسیار خوبی در زمینه اشتغال آنان صورت می گیرد.
خدمت رسانی مؤثر و به موقع به سیل زدگان این استان نقطه عطفی در فعالیتهای کمیته امداد است
استاندار ایلام عملکرد خوب کمیته امداد در خدمت رسانی موثر و به موقع به سیل زدگان این استان را نقطه عطفی در فعالیتهای این نهاد عنوان کرد و گفت: کمیته امداد یک حرکت بسیار قوی در خدمت به سیل زدگان انجام داد و کمک های بسیار موثر و قابل توجهی را به مردم مناطق سیل زده ارائه کرد.
دشتکی تصریح کرد: سفر مهندس فتاح رئیس کمیته امداد به منطقه سیل زده ماژین نیز برکات زیادی را به دنبال داشت و کمکهای بسیار خوبی از این طریق به روستاهای این مناطق سیل زده صورت گرفت.
وی با اشاره به اینکه خدمات این نهاد به نیازمندان در طول چند دهه گذشته به صورت مستمر و متنوع ادامه داشته است گفت: این خدمات در طول دوران مدیریتی مهندس فتاح سرعت بیشتری گرفته و میزان خدمات نیز گسترده تر شده است.
وی اعلام کرد: در بخش کشاورزی و برای جبران خسارات به کشاورزان و باغداران آسیب دیده از سیل 98 میلیارد تومان اعتبار اختصاص یافته است که رقم قابل توجهی است.
استاندار ایلام گفت: قرار گرفتن این استان در میان چهار استان سیل زده کشور باعث شد که اعتبارات خوبی در این زمینه به این استان اختصاص داده شود.
پروژه راه آهن ایلام به زودی کلنگ زنی می شود
استاندار ایلام به مشکلات اقتصادی سالهای اخیر کشورمان اشاره کرد و گفت: در استان ایلام به دلایل گوناگون وضعیت محرومیت و مشکلات اقتصادی شدیدتر از استانهای دیگر است که این مهم نیازمند توجه و نگاه ویژه ای است.
وی ادامه داد: علی رغم این مشکلات و میزان محرومیت این استان، برنامه ها و حرکت های خوبی در زمینه های نفت،گاز،پتروشیمی،کشاورزی،راه و حوزه صنعت آغاز شده که نوید بخش آینده ای خوب برای مردم این استان است.
استاندار ایلام با اشاره به برخی از پروژه های در دست اقدام این استان گفت: پروژه راه آهن این استان به زودی کلنگ زنی می شود و چند پروژه دیگر در زمینه بزرگراه و همچنین راه اندازی چند واحد پتروشیمی در شهرستانهای این استان و نیز فعال شدن کارخانه های نیمه فعال یا تعطیل از جمله اقدامات دیگری است که این استان را دگرگون خواهند کرد.
شایسته ذکر است استاندار ایلام در حین بازدید از واحدهای گوناگون این نهاد مشکلات برخی مددجویان و نیازمندان را از نزدیک بررسی و دستورات لازم را جهت پیگیری مشکلات انان ارائه کرد.
کاهش مشکلات مسکن مددجویان به کمتر از 3 درصد خانواده ها
مدیرکل کمیته امداد استان ایلام نیز در این نشست با ارائه گزارشی از فعالیتهای کمیته امداد این استان گفت: هم اکنون حدود 30 هزار خانوار مددجو مورد حمایت حمایت این نهاد هستند.
ضیاء رضایی با عنوان اینکه در پایان سال 96 تعداد خانواده های مددجو حدود 20 هزار و 700 خانوار بوده است گفت: بخاطر مشکلات اقتصادی سال گذشته و با حمایت و کمکهای دولت حدود 9 هزار خانواده  نیازمند دیگر در قالب تبصره 14 مورد حمایت این نهاد قرار گرفتند.
وی به خدمات مسکن این نهاد به خانواده های مددجو اشاره کرد و گفت:با اقدامات صورت گرفته هم اکنون نیاز مسکن این خانواده های به حدود 3 درصد جمعیت کل خانواده های تحت حمایت کاهش پیدا کرده است.
رضایی تصریح کرد: در زمینه اشتغال نیز تاکنون 14 هزار نفر با استفاده از تسهیلات اشتغال زایی این نهاد به توانمندی رسیده و از چرخه حمایتی این نهاد خارج شده اند.