انتشار:  یک‌شنبه 5 خرداد 1398  ::  13:37   

پیام عبدالله اوجالان از زندان امرالی:

اعتصاب ها به نتیجه رسیده است؛ به اعتصاب غذا پایان دهید

سرویس ترکیه - عبدالله اوجالان رهبر دربند PKK در پیامی با اشاره به اعتصاب غذاها در ترکیه عنوان کرد: اعتصاب غذاها به نتیجه رسیده است؛ به اعتصاب غذاها پایان دهید.

به گزارش کردپرس به نقل از روزنامه اورنسل، وکلای عبدالله اوجالان رهبر دربند PKK در پیامی که از آخرین دیدار با وی در زندان امرالی دریافت کرده بودند، طی مصاحبه مطبوعاتی به قرائت آن پرداخته اند که در این پیام با اشاره به اعتصاب غذاهایی که از نزدیک به 200 روز پیش در اعتراض به حصر ایشان آغاز شده بود آمده است:

"دوستان گرانقدرم؛

در پی پیامی که دو تن از وکلای من اعلام خواهند کرد از آن دسته از دوستانی که اقدام به اعتصاب غذا و روزه های مرگ کرده اند انتظار دارم تا به این اقدام خود پایان دهند. هدفی که در خصوص بنده دنبال می کردید به نتیجه رسیده است. نتیجه بخش بودن این مبارزه را علناً اعلام کرده و از تمامی شما بی نهایت تشکر کرده و احساسات عمیق خود را تقدیم می کنم.

در واقع با تأکید ویژه اعلام می کنم که امیدوارم توجهات شما بعد از این نیز شامل حال من شده و در این راه مرا همراهی خواهید کرد.

با عشق و احترام بی نهایت.

22 می 2019 – زندان امرالی

عبدالله اوجالان"

همچنین نوروز اویسال، وکیل اوجالان در اظهاراتی عنوان کرد: دیدارهایی که با عبدالله اوجالان انجام می دهیم به معنی آغاز یک روند مذاکرات جدید نبوده و ایشان این موضوع را مانند دیدار قبلی در این دیدار نیز تأکید کرده است. اوجالان اعلام کرده است که پیامش به تمام جناح های دموکراسی در ترکیه، به تمام بخش های سیاسی در این کشور و برای دولت است و تصریح کرده است که واکنش ها در این خصوص را تا 30 الی 40 روز دیگر به طور کامل متوجه خواهیم شد.

وی در خصوص پیام اوجالان به شمال سوریه نیز گفت: اوجالان بر مواضعی که در دیدار 2 می اعلام کرده بود پافشاری می کند. تأکید کرده است که اگر امکانش فراهم باشد برای حفظ تمامیت ارضی سوریه به منظور حل و فصل مسئله کردهای این کشور و تمام مسائل سوریه آماده است تا نقش فعالی را بازی کند. تأکید ویژه داشته است که نقطه نظرات و پیشنهادات وی قابلیت آن را دارد که مسائل سوریه را حل و فصل کرده و حقوق کردها به همراه دیگر اقلیت ها سوریه را تحت تضامین قانون اساسی قرار خواهد داد. این موضوع می تواند نتایج بسیار عمیق و تاریخی به بار آورد. بر این منوال در ترکیه و خاورمیانه نیز مسائل تاریخی و عمیقی وجود دارد که این مسائل از دیدگاه عبدالله اوجالان می تواند با تکیه بر منطق، سیاست و فرهنگ حل و فصل پیدا کند.

لازم به ذکر است، در پی انتشار این پیام انتظار می رود، لیلا گوون، نماینده حکاری در پارلمان ترکیه از حزب دموکراتیک خلق ها (HDP) و آغازگر روند اعتصاب غذاها در اعتراض به حصر عبدالله اوجالان نیز پیامی منتشر خواهد کرد.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه
#عبدالله اوجالان
#پ.ک.ک
#کردها