انتشار:  یک‌شنبه 5 خرداد 1398  ::  18:00   

ادامه دیدارهای ظریف با مقامات عراقی

سرویس عراق و اقلیم کردستان- وزیر امور خارجه ایران در ادامه دیدارهای خود در عراق، با رهبر جریان حکمت ملی و دبیر کل سازمان بدر (رئیس ائتلاف اصلاح و سازندگی) دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش کردپرس به نقل از ایسنا، محمد جواد ظریف، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران امروز (یکشنبه) با برخی شخصیت‌های سیاسی عراق از جمله سید عمار الحکیم رهبر جریان حکمت ملی و هادی العامری دبیر کل سازمان بدر، دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدارها، طرفین در رابطه با راه های تقویت روابط دوجانبه و همچنین آخرین تحولات سیاسی منطقه از جمله تشدید تنش میان واشنگتن و تهران بحث و تبادل نظر کردند.

پیش از این ظریف به صورت جداگانه با هادی العامری رئیس ائتلاف فتح و ایاد علاوی نخست وزیر پیشین عراق دیدار و رایزنی کرد.

او دیشب با عادل عبدالمهدی نخست‌وزیر، برهم صالح رئیس جمهور و محمد الحلبوسی رئیس پارلمان عراق دیدار و امروز هم با محمدعلی الحکیم همتای عراقی دیدار و گفتگو کرد و در پایان نیز نشست خبری مشترک با حضور وزرای خارجه ایران و عراق برگزار شد.

وزیر خارجه ایران طی سه هفته اخیر به روسیه، ترکمنستان، هندوستان، ژاپن، چین و پاکستان سفر کرده و درباره زیاده‌خواهی‌های آمریکا و اوضاع کنونی منطقه و مناسبات دوجانبه با مقامات این کشور‌ها به گفتگو پرداخته است.