انتشار:  یک‌شنبه 5 خرداد 1398  ::  18:23   

سازمان ملی استاندارد اعلام کرد؛

5 نوع بسکوئیت غیر استاندارد در بازار شناسایی شد !

سرویس ایران- معاون ارزیابی کیفیت سازمان ملی استاندارد ایران از شناسایی 5 نوع بیسکوئیت و یک نوع شکلات خارجی مغایر با استاندارد در فرآیند بازرسی های کیفی خبر داد.

به گزارش کُرد پرس به نقل از سازمان ملی استاندارد مسلم بیات، با بیان اینکه نظارت بر کالاهای وارداتی توزیع شده در بازار علاوه بر نظارت بر کنترل کیفی کالاهای وارداتی در گمرکات ورودی به منظور تامین الزامات استاندارد و مراقبت از ایمنی و سلامتی مردم در دستور کار این سازمان قرار دارد گفت: در بازرسی های انجام شده از بازار و نمونه برداری و آزمون های انجام شده، تعدادی بیسکوئیت و شکلات وارداتی، غیر استاندارد تشخیص داده شده است.

وی با اعلام این خبر افزود: بیسکویت قهوه با تزیین شکر به نام  krinkle  تولید اندونزی، بیسکوئیت کرم دار با طعم توت فرنگی به نام  Danas  delight تولید چین ، بیسکوئیت کرم دار با طعم توت فرنگی به نام London bakers تولید هند، بیسکوئیت کرم دار کاکائویی به نام Oreo   تولید اندونزی، بیسکوئیت با تکه شکلات به نام  Champs  تولید ترکیه در فاکتور های عمده با استاندارد ملی مغایرت  داشته است.

بیات در ادامه از مغایر بودن استاندارد شکلات سفیدAltyn Ay  تولید ترکمنستان در آزمون به عمل آمده خبر داد.

وی از مصرف کنندگان خواست در صورت مشاهده محصولات معرفی شده مراتب را از طریق شماره تلفن چهار رقمی 1517 به ادارات کل استاندارد استان ها اعلام کنند.