انتشار:  یک‌شنبه 5 خرداد 1398  ::  20:00   

رئیس فراکسیون پارلمانی حل خبر داد؛

تهدید به قتل رئیس پارلمان عراق به دلیل موضع‌گیری در قبال تنش ایران و آمریکا

سرویس عراق و اقلیم کردستان - یکی از نمایندگان پارلمان عراق تاکید کرد که رئیس پارلمان به دلیل موضع خود در قبال بحران میان ایران و آمریکا، از سوی یک گروه مسلح تهدید به قتل شده است.

به گزارش کردپرس، محمد الکربولی، رئیس فراکسیون حل در مجلس نمایندگان عراق امروز (یک شنبه) در یکی از برنامه های شبکه تلویزیونی الشرقیه اعلام کرد که یک گروه مسلح فعال در خاک این کشور برای محمد حلبوسی، رئیس مجلس پیام تهدید به قتل فرستاده است.

رئیس فراکسیون حل در مجلس نمایندگان عراق در این باره همچنین تاکید کرد که پیام تهدید به قتل حلبوسی، به دلیل موضع وی در قبال بحران کنونی میان ایران و آمریکا ارسال شده است.

الکربولی ضمن اعلام این که فرماندهان حشد الشعبی و هم پیمانی سازندگی در جریان این پیام تهدیدآمیز قرار گرفتند، خاطر نشان ساخت که نه برای شخص حلبوسی بلکه برای نظام حاکم در عراق باید خطوط قرمزی وجود داشته باشد.

این در حالی است که شبکه تلویزیونی دولتی عراق (العراقیه) دیروز (شنبه) از رئیس مجلس نمایندگان این کشور نقل کرده بود که کشورش آماده هر گونه تلاشی برای میانجی گری با هدف پایان دادن به بحران میان ایران و آمریکا است با این حال تاکنون هیچ کدام‌ از دو طرف به صورت رسمی خواهان میانجی گری بغداد نشده اند.

برچسب‌ها:
#عراق
#حلبوسی
#تهدید به قتل
#تنش ایران و آمریکا