انتشار:  یک‌شنبه 5 خرداد 1398  ::  21:45   

پروین بولدان:

پیام عبدالله اوجالان برای تمام ترکیه خوب خواهد بود/ به اوجالان قول می دهیم صلح را به ترکیه خواهیم آورد

سرویس ترکیه - پروین بولدان، رئیس مشترک حزب دموکراتیک خلق ها (HDP) در اظهاراتی با اشاره به پیام عبدالله اوجالان در خصوص پایان دادن به اعتصاب غذاها ضمن تأکید بر این که پیام عبدالله اوجالان برای تمام ترکیه خوب خواهد بود عنوان کرد: به اوجالان قول می دهیم صلح را به همراه یکدیگر به ترکیه خواهیم آورد.

به گزارش کردپرس به نقل از روزنامه دیوار، پروین بولدان، رئیس مشترک حزب دموکراتیک خلق ها (HDP) در اظهاراتی با اشاره به پیام عبدالله اوجالان در خصوص پایان دادن به اعتصاب غذاها و در پی آن بیانیه اعتصاب کنندگان غذا در زندان ها و بیرون از زندان ها مبنی بر پایان دادن به اعتصاب خود عنوان کرد: عبدالله اوجالان بر روی مردم ترکیه به خصوص مردمان کرد این کشور و افکار عمومی کل ترکیه تاثیر بسیار زیادی دارد. در پیامی اعلام کرده است که به هدف از این اقدام دست پیدا کرده اند و خواستار پایان اعتصابات شد. البته که در این روند کسانی که در زندان های و بیرون از زندان ها به خصوص لیلا گوون بدن های خود را در راه مرگ گذاشته بودند یک تلاش بسیار بزرگی را ثبت کرده اند. دستان تک تک آنان را می بوسم. اعتصاب غذای 200 روزه لیلا گوون و دوستان وی پایان پذیرفته است. در هیچ کجا از جهان و در هیچ تاریخی این تعداد انسان به صورت مشترک دست به اعتصاب غذا نزده اند. این جسارت تنها در کردها و روح مبارزه جویی کردها وجود دارد. آری با مقاومت پیروز شدیم. یک بار افتخار پیروزی که در سایه مقاومت به دست آمده را تجربه می کنیم و من باور دارم که این پیام اوجالان برای تمام ترکیه خوب خواهد بود.

وی در ادامه اظهارات خود تصریح کرد: عبدالله اوجالان در پیام خود یک بار دیگر تأکید کرده بود که به اعلامیه 2013 پایبند است. به خصوص به معنی سیاست و اهمیت آن تأکید کرده بود. در آخرین دیداری که با وی داشتیم یک بار دیگر به ما عنوان کرده بود که در خصوص شرایط خود هیچ مطالبه ای ندارد. امروز نیز بر سر همان مواضع و دیدگاه ها پافشاری می کند. چیزی که می خواهد آرامش ملت است. تأکید دوباره اوجالان به اعلامیه 2013 را دولت ترکیه باید به خوبی تجزیه تحلیل کند.

بولدان خاطرنشان کرد: به جناب اوجالان قول می دهیم صلح را به همراه یکدیگر خواهیم آورد و آن را همگی با هم محافظت خواهیم کرد. به اوجالان قول می دهیم که به این کشور و به این سرزمین صلح خواهد آمد و با تاثیر شما این کشور به صلح دست پیدا خواهد کرد. و ما هم قول می دهیم که هر کاری که از دستمان بر می آید در راه این هدف انجام داده و تلاش کنیم. یک دوران و یک روند جدید را که در آن دیگر هیچ فرزندی به خاک نیفتاده، اشک هیچ مادری جاری نشده، آینده کردها و آینده فرزندانمان تحت تضامین لازم قرار بگیرد آغاز خواهیم کرد. برای این کار مبارزه خواهیم کرد.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه
#عبدالله اوجالان
#پ.ک.ک
#کردها