انتشار:  یک‌شنبه 5 خرداد 1398  ::  21:59   

مهمترین تحولات روز یکشنبه 5/3/1398 در ترکیه

  • پیام عبدالله اوجالان از زندان امرالی: اعتصاب ها به نتیجه رسیده است؛ به اعتصاب غذا پایان دهید

عبدالله اوجالان رهبر دربند PKK در پیامی با اشاره به اعتصاب غذاها در ترکیه عنوان کرد: اعتصاب غذاها به نتیجه رسیده است؛ به اعتصاب غذاها پایان دهید.

  • پیام لیلا گوون بعد از 200 روز اعتصاب غذا: اعتصاب غذا به اهداف خود رسید؛ مبارزه برای صلح به شیوه های دیگر ادامه خواهد داشت

لیلا گوون، نماینده حکاری در پارلمان ترکیه و رئیس کنگره دموکراتیک خلق ها که نزدیک به 200 روز است در اعتصاب غذا به سر می برد در پی انتشار پیام عبدالله اوجالان رهبر دربند PKK در راستای پایان دادن به اعتصاب غذاها در پیامی کتبی نوشت: اعتصاب غذاها به اهداف خود دست پیدا کرده است و از امروز به این اعتصاب غذا پایان داده و برای رسیدن به صلح مبارزه با شیوه های دیگر ادامه خواهد داشت.

  • اعتصاب غذای فعالان سیاسی – مدنی کرد ترکیه پایان یافت

در پی صدور پیام عبدالله اوجالان رهبر دربند PKK مبنی بر پایان دادن به اعتصاب غذاها در زندان ها و بیرون از زندان های ترکیه فعالان سیاسی و مدنی کرد زندانی ترکیه در بیانیه ای رسماً پایان اعتصاب غذاها را اعلام کردند.

  • پروین بولدان: پیام عبدالله اوجالان برای تمام ترکیه خوب خواهد بود/ به اوجالان قول می دهیم صلح را به همراه یکدیگر به ترکیه خواهیم آورد

پروین بولدان، رئیس مشترک حزب دموکراتیک خلق ها (HDP) در اظهاراتی با اشاره به پیام عبدالله اوجالان در خصوص پایان دادن به اعتصاب غذاها ضمن تأکید بر این که پیام عبدالله اوجالان برای تمام ترکیه خوب خواهد بود عنوان کرد: به اوجالان قول می دهیم صلح را به همراه یکدیگر به ترکیه خواهیم آورد

  • وزیر کشور ترکیه: احتمال حمله موشکی به ترکیه وجود دارد

سلیمان سویلو، وزیر کشور ترکیه در ادامه اظهارات قبلی خود در خصوص این که ترکیه با یک تهدید بسیار بزرگ روبرو است، عنوان کرد: احتمال حمله موشکی به هر نقطه از ترکیه به وسیله موشک های دوربرد وجود دارد.

  • دادگاه تغییر نام شهرداری تونجلی به درسیم را رد کرد

با طرح تغییر نام شهرداری تونجلی به شهرداری درسیم در دادگاه اداری از سوی استانداری تونجلی دادگاه حکم بر لغو این اقدام شهرداری تونجلی و تداوم نام تونجلی بر سر در شهرداری صادر کرده است.

  • سخنگوی CHP: چیزی که به سرقت رفته است حکم رسمی شهرداری استانبول است نه رای ها

فائق اوزتراک، سخنگوی حزب جمهوری خواه خلق ترکیه (CHP) در اظهاراتی با واکنش به ادعاهایی که اخیرا از جناح حزب حاکم مبنی بر سرقت آراء استانبول در انتخابات 31 مارس شهرداری ها یک بار دیگر مطرح شده است گفت: چیزی که به سرقت رفته است حکم رسمی شهرداری استانبول است نه رای های این شهر.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه