سرویس عراق
آخرین خبرهای عراق
انتشار:  دوشنبه 6 خرداد 1398  ::  06:32   

صدور حکم اعدام برای 3 فرانسوی عضو داعش در عراق

سرویس عراق و اقلیم کردستان - یک مسئول قضایی در عراق تاکید کرد که دادگاهی در این کشور برای سه شهروند فرانسوی متهم به عضویت در داعش حکم اعدام صادر کرده است.

به گزارش کردپرس، خبرگزاری فرانسه (فرانس پرس) بعد از ظهر یک شنبه از یک مسئول قضایی در عراق نقل کرد که دادگاه مسئول رسیدگی به جرایم تروریستی در منطقه کرخ در غرب بغداد، پایتخت این کشور، سه شهروند فرانسوی را به اتهام عضویت در گروه تروریستی داعش به اعدام محکوم کرد.

به گفته این مسئول عراقی که نام وی فاش نشده، سه فرد محکوم شده به اعدام لئونار لوپز 32 ساله ملقب به ابوابراهیم الاندلسی، کوین گونو 32 ساله ملقب به ابوسفیان و سلیم معاشو 41 هستند که پیشتر از سوی نیروهای کُرد عرب موسوم به ارتش سوریه دمکراتیک در خاک این کشور دستگیر شده و در ماه فوریه گذشته به همراه 9 فرانسوی دیگر تحویل مقامات عراقی داده شدند.

هر چند که این نخستین حکم اعدام صادر شده در عراق در حق شهروندان فرانسوی متهم به تروریسم به شمار می آید با این حال بر اساس قوانین این کشور، افراد محکوم شده می توانند ظرف حد اکثر 30 روز با ارائه درخواست تجدید نظر، به حکم صادر شده در حق خود اعتراض کنند.

این در حالی است که پیش از این نیز سه فرانسوی دیگر متهم به عضویت در داعش به نام های ملینا بوغدیر 27 ساله، جمیله بوطوطعو 28 ساله و لحسن قبوج 58 ساله از سوی دادگاه های عراق به حبس ابد محکوم شدند که بر اساس قوانین این کشور، معادل 20 سال زندان است.

یادآور می شود که پیشتر نیکول بلوبه، وزیر دادگستری فرانسه تاکید کرده بود که در صورت صدور حکم اعدام در حق شهروندان این کشور در عراق و سوریه به اتهام عضویت در داعش، دخالت خواهند کرد.

برچسب‌ها:
#عراق
#حکم اعدام
#داعش
#تروریست فرانسوی