سرویس عراق
انتشار:  دوشنبه 6 خرداد 1398  ::  10:22   

سخنگوی رئیس پارلمان عراق: حلبوسی قصد سفر به ایران را ندارد

سرویس عراق و اقلیم کردستان - سخنگوی رئیس پارلمان عراق گزارش های حاکی از تصمیم وی برای سفر به ایران با هدف میانجی گری در رابطه با تنش و بحران کنونی میان تهران و واشنگتن را تکذیب کرد.

به گزارش کردپرس، شاکر حامد، سخنگوی محمد حلبوسی، رئیس مجلس نمایندگان عراق شامگاه یک شنبه در گفت و گو با پایگاه خبری بغداد الیوم تاکید کرد که گزارش های حاکی از تصمیم وی برای سفر قریب الوقوع به ایران با هدف میانجی گری در رابطه با تنش و بحران کنونی میان تهران و واشنگتن عاری از صحت است.

حامد در این باره اظهار داشت: حلبوسی هیچ گونه سفر قریب الوقوعی به ایران برای مذاکره در رابطه با بحران میان تهران و واشنگتن را در برنامه ندارد و تاکنون تصمیم برای سفر وی به هیچ کشور دیگری نیز اتخاذ نشده است.

سخنگوی رئیس پارلمان عراق همچنین تصریح کرد: عراق به طور رسمی برای ایفای نقش میانجی گر و همگرایی دیدگاه های میان دو طرف مکلف نشده با این حال برای ایفای نقش محوری جهت پایان دادن به بحران کنونی اعلام آمادگی کرده است.

حامد در این باره افزود: عراق به خوبی می داند که به همراه کشورهای همسایه نخستین خسارت دیدگان از تشدید تنش میان ایران و آمریکا در منطقه و مسائل همراه آن خواهند بود؛ دولت عراق با توجه به برخورداری از روابط مستحکم با تهران و راهبردی با واشنگتن، تلاش زیادی برای همگرایی دیدگاه های آنها انجام خواهد داد.

این در حالی است که پیشتر برخی منابع مدعی شده بودند که رئیس مجلس نمایندگان عراق اواخر هفته در راس یک هیئت بلندپایه رسمی، راهی شهر تهران می شود تا با مسئولان عالی رتبه ایران از جمله علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی دیدار و در رابطه با تحولات جاری در منطقه گفت و گو کنند.

برچسب‌ها:
#عراق
#حلبوسی
#سفر به ایران
#تنش ایران و آمریکا