انتشار:  دوشنبه 6 خرداد 1398  ::  09:56   

بیانیه HDP درباره پایان اعتصاب غذاها در ترکیه: زندگی پیروز شد

سرویس ترکیه - در پی صدور پیام عبدالله اوجالان برای پایان دادن به اعتصاب غذاها در زندان ها و خارج از زندان ها توسط فعالان سیاسی – مدنی کرد ترکیه و اجابت این پیام؛ حزب دموکراتیک خلق ها (HDP) با انتشار بیانیه ای روند اعتصاب غذاها را "پیروزی زندگی" اعلام کرده است.

به گزارش کردپرس به نقل از روزنامه دیوار، در پی صدور پیام عبدالله اوجالان برای پایان دادن به اعتصاب غذاها در زندان ها و خارج از زندان ها توسط فعالان سیاسی – مدنی کرد ترکیه و اجابت این پیام؛ حزب دموکراتیک خلق ها (HDP) با انتشار بیانیه ای کتبی تحت عنوان "زندگی پیروز شد" عنوان کرد: بعد از ماه ها اعتصاب غذا در زندان ها، بیرون از زندان های ترکیه و در خارج از این کشور امروز این اعتصابات به اتمام رسید. اتمام اعتصاب غذاها در شرایطی که بیشتر از این به جان و سلامتی کسی آسیب وارد نشود انتظار خانواده اعتصاب کنندگان، افکار عمومی و هر انسان صاحب وجدانی بود. مطالبه این اعتصاب غذاها رفع حصر شدید عبدالله اوجالان و دیگر زندانیان در زندان امرالی، استفاده زندانیان از حقوق خود همانگونه که در قوانین داخلی و بین المللی آمده است و دیدار با وکلا بود که در این خصوص اقدامات مثبتی انجام شد.

در ادامه این بیانیه آمده است: کسانی که برای عملی شدن حقوق و قانون بدن های خود را در اعتصاب غذاها و روزه های مرگ گذاشته اند در مسیر آزادی، صلح، حقوق و دموکراسی یک اراده بسیار بزرگ از خود به نمایش گذاشتند. خودکشی هشت تن در این روند برای همه ما غم بسیار بزرگی را به وجود آورد. متاسفانه تمامی تلاش هایی که برای جلوگیری از رو در رو شدن با این نوع اقدامات انجام داده بودیم بی نتیجه مانده و اقدامات ما از مرگ این انسان ها نتوانست جلوگیری به عمل آورد. با یک غم بزرگ و اندوه بی اندازه یک بار دیگر برای آنان از خدا طلب آمرزش و به خانواده ها و ملت خود تسلیت می گوییم. در روند پیش رو با درس عبرت از نواقصی که در عرصه سیاست دموکراتیک داریم مبارزه خود برای دموکراسی، صلح و آزادی را با اراده و سازماندهی بیشتری ادامه خواهیم داد. برای این که سیاست دموکراتیک پیروز شود تلاش های خود را افزایش خواهیم داد.

در آخر بیانیه HDP ذکر شده است: از تمام کسانی که در این روند کنار ما بوده اند، از ما حمایت کردند و همبستگی خود را از ما دریغ نکرده اند، از تمام انسان های دموکراتیک و صاحب وجدان، خانواده ها، سازمان ها و تشکیلاتی که با ما همراهی کرده اند تشکر می کنیم.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه
#عبدالله اوجالان
#پ.ک.ک
#کردها