انتشار:  دوشنبه 6 خرداد 1398  ::  10:39   

لیلا گوون بعد از 200 روز اعتصاب غذا برای مداوا به بیمارستان منتقل شد

سرویس ترکیه - لیلا گوون، نماینده حکاری در پارلمان ترکیه از حزب دموکراتیک خلق ها (HDP) و رئیس مشترک کنگره دموکراتیک خلق ها که از 200 روز پیش در اعتصاب غذا به سر می برد، شب گذشته بعد از انتشار پیام عبدالله اوجالان مبنی بر اتمام اعتصاب غذاها به اعتصاب غذای خود پایان داد و صبح امروز به بیمارستان منتقل شد.

به گزارش کردپرس به نقل از روزنامه ینی یاشام، لیلا گوون، نماینده حکاری در پارلمان ترکیه از حزب دموکراتیک خلق ها (HDP) و رئیس مشترک کنگره دموکراتیک خلق ها که از 200 روز پیش در اعتصاب غذا به سر می برد، شب گذشته بعد از انتشار پیام عبدالله اوجالان مبنی بر اتمام اعتصاب غذاها با انتشار بیانیه ای پایان اعتصاب غذای خود را اعلام کرده و صبح امروز برای درمان و قرار گرفتن تحت مراقبت های پزشکی به بیمارستان منتقل شد.

لیلا گوون صبح امروز با حضور گسترده هواداران و اهالی دیاربکر از منطقه باغلار دیاربکر به یک بیمارستان خصوصی در این شهر منتقل شد و در مقابل خانه خود به خبرنگاران حاضر گفت: این یک مبارزه و مقاومت دربرگیرنده بود. با این مقاومت ملت ترکیه و دموکراسی پیروز شد. بیرون آمدن صدای عبدالله اوجالان برای دموکراسی ترکیه و صلح خاورمیانه بسیار مهم بود. ای کاش این روند را بدون تلفات جانی به اتمام می رساندیم. ولی حقیقتاً مقاومت پیروز شد؛ زندان ها پیروز شدند.

لازم به ذکر است، 3 نماینده دیگر HDP نیز که در این اعتصاب غذا شرکت کرده بودند ساعاتی پیش به بیمارستان منتقل شده اند.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه
#کردها
#حزب دموکراتیک خلقها