انتشار:  پنج‌شنبه 9 خرداد 1398  ::  09:54   

نماینده ویژه سازمان ملل متحد در امور سوریه:

به تشکیل کمیته قانون اساسی سوریه بسیار نزدیک شده ایم

سرویس سوریه - جیر پیترسون، نماینده ویژه سازمان ملل متحد در امور سوریه به خبرنگاران گفت: به تشکیل کمیته قانون اساسی سوریه بسیار نزدیک شده ایم.

به گزارش کردپری به نقل از تلویزیون NTV، جیر پیترسون، نماینده ویژه سازمان ملل متحد در امور سوریه بعد از شرکت در جلسه شورای امنیت سازمان ملل متحد در خصوص بررسی آخرین تحولات سوریه با خبرنگاران گفتگو کرده و در سخنانی با اشاره به آخرین تحولات ادلب عنوان کرد: در ادلب غیرنظامیان با یک وضعیت اسفناک انسانی روبه رو هستند. باید به درگیری هایی که در حال تداوم است پایان داده شود. گروه تروریستی تحریر الشام، بیشتر مناطق ادلب را تحت کنترل دارد. در شورای امنیت سازمان ملل متحد در خصوص مبارزه با گروه های تروریستی یک همبستگی و اجماع نظر گسترده ای وجود دارد اما باید به حقوق بین المللی نیز احترام گذاشته شود.

وی در ادامه سخنان خود با تأکید بر این که در خصوص آتش بس در ادلب با طرف های روسی و ترک دیدار کرده اند افزود: روسیه و ترکیه بر حفظ و تداوم آتش بس تأکید می کنند. روسیه و ترکیه را تشویق کرده ایم که به منظور عملی شدن آتش بس در ادلب به همکاری مشترک با یکدیگر ادامه دهند.

پیترسون در خصوص روند سیاسی و تشکیل کمیته تدوین قانون اساسی جدید سوریه نیز خاطرنشان کرد: به تشکیل کمیته قانون اساسی سوریه بسیار نزدیک شده ایم. در حال حاضر تشکیل این کمیته به اراده سیاسی بستگی دارد. علی رغم وضعیت ادلب در خصوص روند سیاسی پیشرفت هایی به دست آمده است. دیدار اخیر وزیر امور خارجه آمریکا در سوچی با ولادمیر پوتین رئیس جمهور روسیه بسیار مهم بود. در این دیدار روند سیاسی بحران سوریه پیشرفت بسیار خوبی به دست آورد. برای پیشبرد اهداف در روند سیاسی بحران سوریه همکاری آمریکا و روسیه بسیار مهم است.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#سوریه
#روسیه
#آمریکا