انتشار:  دوشنبه 13 خرداد 1398  ::  19:08   

دبیرخانه سومین دوره جایزه کتاب سال استان ایلام فراخوان داد

سرویس ایلام - مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام از انتشار فراخوان سومین دوره جایزه کتاب سال ایلام خبر داد و گفت: آخرین‌ مهلت ارسال اثر به دبیرخانه جایزه کتاب سال ایلام ۳۰ شهریورماه سال جاری است.

به گزارش خبرگزاری کردپرس، عمران خودآموز به گفت: تاکنون جایزه کتاب سال ایلام در دو دوره برگزارشده است که نقش مهمی در راستای تقویت و توسعه کمی و کیفی کتاب‌های منتشره شده به همت مؤلفان و ناشران ایلامی داشته است.

وی گفت: در دومین دوره جایزه کتاب سال استان از کتاب‌های منتشره و تألیفات نویسندگان استان در سال‌های ۹۵ و ۹۶ به بالغ‌بر ۱۳۰ عنوان کتاب به دبیرخانه این جایزه در استان ارسال شد که داوران بر اساس شاخص‌ها و معیارهای کتاب سال جمهوری اسلامی جایزه کتاب سال ایلام را داوری کردند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، با اشاره به انتشار سومین دوره جایزه کتاب سال این استان، یادآور شد: هدف از برگزاری جایزه کتاب سال ایلام، حمایت و تشویق نویسندگان و اهل‌قلم و ناشران متعهد، ارتقای فرهنگ جامعه اسلامی، حفظ استقلال و هویت فرهنگی و اعتلای فرهنگ مطالعه و کتاب‌خوانی در استان است.

خودآموز تصریح کرد: در جایزه کتاب سال استان ایلام، کلیه مؤلفان و پدیدآورندگانی که در سال 1397 در یکی از محورهای آثار منتشرشده ازجمله مؤلفان و پدیدآورندگان ایرانی و خارجی در حوزه ایلام‌شناسی، آثار مؤلفان ایلامی در تمامی حوزه‌ها، آثاری که برای اولین بار در سال 97 با مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی چاپ‌شده باشند شرکت کنند.

وی با بیان این که دبیرخانه جایزه کتاب سال ایلام در سه گروه تألیف، ترجمه و احیای متون آثار ارسالی را می‌پذیرد، ابراز کرد: کتاب‌های آموزشی از دایره انتخاب و داوری جایزه کتاب سال خارج می‌شوند و مؤلفان بومی استان ایلام تعداد دو نسخه از کتاب خود را به دبیرخانه جایزه کتاب سال، به نشانی ایلام، انتهای خیابان ٢٤ متری رسالت، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، ارسال کنند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، با بیان این که آخرین‌ مهلت ارسال اثر به دبیرخانه جایزه کتاب سال ایلام 30 شهریورماه سال جاری است، خاطرنشان کرد: از تمام ناشران و مؤلفان ایلامی برای ارسال اثر به دبیرخانه جایزه کتاب سال ایلام دعوت می‌شود.

به گزارش کردپرس، جایزه کتاب سال ایلام با مشارکت مؤسسه فرهنگی و هنری اقلیم هشت ایلام، خانه کتاب جمهوری اسلامی ایران و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، سومین دوره جایزه کتاب سال استان ایلام برگزار می‌شود.

برچسب‌ها:
#ایران - ایلام
#مدیرکل ارشاد ایلام، عمران خودآموز
#فراخوان سومین دوره کتاب سال ایلام