انتشار:  سه‌شنبه 14 خرداد 1398  ::  01:39   

نشریه گلوب پست تشریح کرد:

چالش های پیش روی کردهای سوریه

سرویس جهان- گلوب پست نوشت علاوه بر تهدیدهای ترکیه، شورشیان عرب و احتمال از دست دادن حمایت آمریکا، کردها با شورش اعراب ساکن مناطق تحت کنترل خود روبه رو هستند.

 

به گزارش کردپرس، نشریه گلوب پست به دستاوردهای چند ساله کردهای سوریه در جنگ با داعش اشاره کرده و نوشته است آنها توانستند کنترل خود را بر حدود یک چهارم خاک سوریه بگسترانند.

این نشریه معتقد است ماه عسل کردهای سوریه در حال تمام شدن است و آنها با تهدیدهای گسترده ای روبه رو هستند. این نشریه به تهدیدهای مکرر ترکیه، احتمال خروج زودهنگام آمریکا از سوریه و نیز تلاش دمشق برای تصرف مجدد مناطق تحت کنترل کردها اشاره کرده و نوشت: کردها اکنون با تهدیدهای زیادی روبه رو هستند.

اما این نشریه اصلی ترین چالش کردها در اداره حدود یک چهارم خاک سوریه را نارضایتی های اخیر اعراب ساکن این مناطق دانسته و هشدار داده است این مسئله اصلی ترین تهدید برای کردهای سوریه محسوب می شود.

گلوب پست همچنین اشاره کرده است که کردها از حمایت آمریکا ناامید شده اند و روسیه هم تمایلی به حمایت از کردها ندارد.

این نشریه هم به کردها و هم به دولت مرکزی سوریه توصیه کرده است که با توجه به این که ترکیه و شورشیان سوریه تهدیدی برای هر دو طرف محسوب می شوند بهتر است همدیگر را تحمل کرده و در کنار یکدیگر با دشمنان مشترک مبارزه کنند.

گلوب پست محتمل ترین سناریو در مورد سوریه را افزایش همکاری میان کردها و دولت مرکزی سوریه دانسته است. البته تاکید کرده است که این امر به معنای پذیرش کنترل دوباره بشار اسد بر مناطق کردنشین سوریه نیست.

کد خبرنگار:40101

برچسب‌ها:
#سوریه
#ترکیه
#کردها
#آمریکا
#بشار اسد