انتشار:  پنج‌شنبه 16 خرداد 1398  ::  08:45   

سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه:

چشم پوشی از حملات شبه نظامیان در ادلب غیرممکن است

سرویس سوریه - ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه در اظهاراتی با اشاره به افزایش تنش ها در ادلب با هشدار به ترکیه عنوان کرد: ما به توافقات با ترکیه پایبند هستیم اما چشم پوشی از حملات شبه نظامیان در ادلب غیرممکن است.

به گزارش کردپرس به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه در اظهاراتی با اشاره به افزایش تنش ها در ادلب با هشدار به ترکیه عنوان کرد: ما به توافقاتمان با ترکیه که در خصوص ادلب در سوچی امضا کرده ایم پایبند هستیم ولی چشم پوشی از حملات شبه نظامیان در منطقه نیز غیرممکن است. در برابر اقدامات تحریک آمیز و حملات ناگهانی شبه نظامیان در ادلب، روسیه هنوز به توافقی که با ترکیه با هدف ایجاد ثبات در ادلب امضا کرده پایبند است.

وی در ادامه اظهارات خود تصریح کرد: واحدهای نظامی دو کشور در تماس نزدیک با یکدیگر بوده و برای جلوگیری از افزایش تنش ها دائماً در حال هماهنگی با یکدیگر هستند. ولی با این وجود ما نمی توانیم نسبت به حملات تروریست ها بی تفاوت باشیم زیرا تروریست ها با این حملات پایگاه نظامی حمیمیم روسیه، نیروهای ارتش سوریه و شهروندان عادی را تهدید می کنند.

لازم به ذکر است، این سخنان در حالی ایراد می شود که پیش از این نیز دیمیتری پسکوف، سخنگوی کاخ کرملین در اظهاراتی عنوان کرده بود: ایجاد مانع پیش روی حمله شبه نظامیان به تاسیسات روسی، شهروندان عادی و نیروهای ارتش سوریه مسئولیتی است که بر عهده ترکیه می باشد.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#سوریه
#ترکیه