انتشار:  پنج‌شنبه 16 خرداد 1398  ::  15:41   

رئیس قبیله النعیم سوریه:

ترکیه می خواهد عفرین را نیز مانند ختای از سوریه جدا کند

سرویس سوریه - حَمَد شیخ شهاده، رئیس قبیله النعیم در شمال سوریه با اشاره به دیوارکشی ارتش ترکیه به دور منطقه عفرین عنوان کرد: ترکیه با این دیوار می خواهد عفرین را مانند ختای از سوریه جدا کند.

به گزارش کردپرس به نقل از خبرگزاری هاوارنیوز، حَمَد شیخ شهاده، رئیس قبیله النعیم در شمال سوریه با اشاره به دیوارکشی ارتش ترکیه به دور عفرین عنوان کرد: دیوارکشی ترکیه به دور عفرین واکنش تمام قبایل شمال و شرق سوریه را به همراه داشته است. ترکیه با این دیوار می خواهد عفرین را مانند ختای از سوریه جدا کند. دولت سوریه دیگر باید در برابر سیاست های اشغالگرانه ترکیه رفتار روشن و قاطعانه ای داشته باشد. جامعه بین المللی به خصوص سازمان های حقوق بشری باید در خصوص اشغال عفرین هر چه سریعتر دست به کار شوند.

وی در ادامه اظهارات خود با تأکید بر این که دیوار ترکیه به دور عفرین دیوار ظلم و اشغال است افزود: به عنوان قبایل و مردمان شمال و شرق سوریه اقدامات برای اشغال سرزمین های سوریه را رد می کنیم. عفرین بخشی از سرزمین های سوریه است و یک شهر امن به حساب می آید. از این شهر به سرزمین های ترکیه حتی یک گلوله هم شلیک نشده است. عفرین بخشی از ما است نمی توانند آن را از ما جدا کنند. اردوغان بزرگترین حامی داعش است و تمام کشورهای جهان باید در برابر سیاست های اردوغان بایستند. اجازه نخواهیم داد اشغالگران سرزمین های سوریه را تجزیه کنند.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#سوریه
#ترکیه
#عفرین