انتشار:  پنج‌شنبه 16 خرداد 1398  ::  20:55   

یک متخصص تغذیه در گفتگو با کردپرس:

تا دو هفته پس از روزه داری به کم خوری ادامه دهید

سرویس کرمانشاه- توصیه می شود افرادی که روزه دار بوده اند، دو هفته پس از ماه مبارک رمضان به کم خوری ادامه بدهند و به تدریج غذای خود را اضافه کنند تا دچار افزایش وزن نشوند.

دکتر یحیی پاسدار، متخصص تغذیه و رژیم درمانی، در گفتگو با خبرنگار کردپرس، گفت: در ماه مبارک رمضان بدن به تدریج به کم خوری عادت می کند و برای آنکه با شرایط تازه تطابق پیدا کند سوخت و ساز خود را کاهش می دهد.

صرف مواد غذایی را به تدریج افزایش دهید

وی افزود: روزه داران هنگامی که بعد از ماه رمضان مانند شرایط معمول شروع به صرف غذا می کنند بدنشان بین ۱۰ تا ۱۵ روز طول می‌کشد تا به حالت اولیه خود باز گردد.

دکتر پاسدار اظهار کرد: در نیمه دوم ماه رمضان، بدن متابولیسم خود را خیلی خیلی کاهش می دهد و پایین می آورد و بعد از ماه رمضان که این مکانیزم با خوردن در طول روز شروع می شود قاعدتاً این فرآیند برعکس می شود اما به زمان نیاز دارد.

وی افزود: مانند همان ۱۵ روز اول ماه رمضان که زمان برده تا بدن متابولیسم خود را کاهش دهد، بعد از ماه رمضان نیز یکی دو هفته زمان خواهد برد تا متابولیسم خود را بالا ببرد. در این مدت اگر غذای زیادی مصرف بشود چون سوخت و ساز پایین است می تواند منجر به افزایش وزن شود.

دکتر یحیی پاسدار توصیه کرد افرادی که روزه دار بوده اند همچنان به کم خوری ادامه بدهند تا کم کم بدنشان با شرایط پس از روزه داری سازگار شود و بتواند سوخت و ساز  خود را بالا ببرد.

وی افزود: معمولاً  افراد پس از روزه داری بین یک یا دو کیلو در یکی دو هفته بعد از ماه رمضان اضافه وزن پیدا می کنند.

پرهیز از خوردن مواد پرکالری و غذاهای حجیم

این متخصص تغذیه و رژیم درمانی در خصوص استراحت دستگاه گوارش در ماه مبارک رمضان گفت: دستگاه گوارش در ماه رمضان یک دوره یک ماهه روزانه بین ۱۵ تا ۱۶ ساعت به اصطلاح خالی است و از نظر تغذیه ای و پزشکی طبیعتاً یک دوره استراحت برای دستگاه گوارش محسوب شده که به آن  استراحت دستگاه گوارش گفته می شود.

دکتر یحیی پاسدار اظهار کرد: در دوره استراحت، دستگاه گوارش خود را بازسازی می کند و  آسیب هایی که پرزهای روده می بیند کمتر می شود.

وی افزود: بعد از ماه رمضان چون فرد دوباره در تمام طول روز خوراکی تناول می کند، دستگاه گوارش که هنوز به زیاد و مکرر خوردن عادت نکرده است ممکن است آسیب ببیند.

پاسدار تأکید کرد: افراد از خوردن غذاهای حجیم و پرچرب، شیرینی های زیاد و پرکالری که هم می تواند به دستگاه گوارش آسیب بزند و هم می‌تواند کالری زیادی وارد بدن کند و منجر به افزایش وزن بشود در دو سه هفته اول بعد از ماه رمضان حتماً خودداری کنند تا زمانی که بدن بتواند خود را با شرایط موجود تطبیق دهد.

 

بی نیازی به صرف مکمل ویتامین در صورت داشتن تغذیه مناسب

دکتر پاسدار در خصوص میزان نیاز بدن به ویتامین ها پس از ماه مبارک رمضان بیان کرد: سوخت و ساز بدن و میزان غذایی که بدن می سوزاند با میزان نیاز  به ویتامین ها با هم در یک شرایط تعادلی قرار دارند. در طول ماه رمضان چون غذا به نسبت کمتر می شود و تعداد وعده های غذایی کم می شود و سوخت و ساز پایین می آید، نیاز به ویتامین یک مقدار کمتر می شود؛  ولی بعد از ماه رمضان که غذا زیاد خورده می شود تمام ویتامین های گروه ب لازم است که افزایش یابد و این عموماً در یک رژیم غذایی سالم کاملاً قابل تامین است.

وی افزود: اگر گروه های غذایی مختلف در وعده های غذایی افراد وجود داشته باشد نیاز به خوردن مکمل ویتامین وجود ندارد.

یحیی پاسدار گفت: اگر رژیم غذایی مناسب نباشد، در آن صورت ممکن است به ناچار مکمل های مولتی ویتامین یا ویتامین های خاصی توسط پزشک تجویز شود؛ ولی عموماً توصیه ما این است که از یک رژیم متعادل سالم و صحیح استفاده شود که همه گروه های غذایی را داشته باشد و نیازهای ویتامینی و پروتئینی و املاح بدن را تامین کند و نیازی به خوردن مکمل اضافه و صرف هزینه اضافه نباشد.